Na finalu Pokala Spar proti Škofji Loki

ELE 13. januar, 2009
204
V poslovni stavbi podjetja Spar Slovenija je bil opravljen žreb četrtfinalnih parov pokala Spar. Žreb, na katerem sta bila prisotna direktor Spara SLO Igor Mervič in predsednik KZS Dušan Šešok, je bil popolnoma nedelegiran. V četrtfinalu se bodo pomerili Union Olimpija in Zlatorog, Helios in Zagorje, Elektra Esotech in TCG Mercator ter Geoplin Slovan in Krka. Turnir najboljših osmih ekip bo potekal v Laškem, in sicer od 19. do 22. februarja.

Na novinarski konferenci so bili prisotni tudi zastopniki moštev, ki so se uvrstila na zaključni turnir najboljše osmerice. TCG Mercator je zastopal Anže Kalan (član Upravnega odbora TCG Mercator), Zagorje Uroš Vujič (športni direktor Zagorja), Geoplin Slovan Miro Alilovič (trener Geoplina Slovana), Krko Miro Župevc (direktor KK Krka), Zlatorog Aleš Antauer (sekretar KK Zlatorog), Union Olimpijo Igor Dolenc (direktor KK U. Olimpija), Elektro Esotech Bojan Rotovnik (direktor KK Elektre) in Helios Lado Gorjan (direktor KK Helios). Predstavniki klubov, ki so se udeležili žrebanja, so bili enotni, da je pokal Spar trdno zasidran v košarkarskem koledarju vseh ekip in da je idealna priložnost za manj uveljavljena moštva, ki lahko glede na dnevno formo premagajo tudi velike favorite. Zato so bili toliko bolj zadovoljni z besedami generalnega direktorja Spar Slovenija Igorja Merviča, ki je potrdil, da bo podjetje Spar navkljub vedno hujši gospodarski stiski tudi v prihodnji sezoni ostalo pokrovitelj tega tekmovanja.

FOTOGALERIJA IZ ŽREBANJA

Finalni turnir pokala Spar bo med 19. in 22. februarjem gostila dvorana Tri lilije v Laškem, pet od sedmih tekem pa si bo moč v živo ogledati na slovenski športni televiziji Šport TV. Ta bo prenašala dva četrtfinalna dvoboja, obe polfinalni tekmi in veliki finale.

UDELEŽENCI FINALNEGA TURNIRJA (Laško, dvorana Tri lilije; od 19. do 22. februarja 2009)