Na drugi tekmi v Poreču Elektra gladko izgubila

Včeraj se je članska ekipa KK Elektra v Poreču pomerila še z eno rusko ekipo (Novosibirsk) iz 2. ruske lige. Za razliko od dneva poprej je Elektra prikazala veliko slabšo igro in zasluženo izgubila.

LOKOMOTIV NOVOSIBIRSK (RUS)  : ELEKTRA šOšTANJ  85-55

(18-26, 23-6, 23-13, 21-10)

Sodnika:

Kitak, Žagar

Strelci:

Elektra: Bukovič 7 (PM 4/4), Brčina 2 (PM 2/2), Pajeviæ 3 (1x3), Zagorc, Lekič 2, Bajramliæ 4, Juleviæ 10 (PM 2/2), Rizman 3 (1x3), šlutej, Hasiæ, Atanackoviæ 5 (1x3), Podvršnik 15 (2x3, PM 5/5), Collins 4 (PM 4/4)

Prijateljska tekma med Elektro in rusko ekipo Novosibirsk, ki igra v 2. ruski ligi je bila izjemno težka. Tekma se je začela že ob 15.00 in v majhni dvorani hotela Diamant je bila vročina skoraj neznosna. Kljub temu, da za Elektro na parket sploh ni stopil Zagorc (na tekmi dan prej je skupil lažjo pokodbo) in da je Bukovič nastopil z rahlo virozo, je začetek tekme bil izjemno vzpodbuden. Elektra je prevladovala na igrišču in igrala odlično. 1. četrtino je Elektra dobila z 8 točkami prednosti. Nato pa je v 2. četrtini na igrišče stopil ruski igralec Podkolžin, ki ima tudi NBA izkušnje (140 kg, 226 cm) in naredil preobrat v igri ruske ekipe. S svojimi izkušnjami, višino in močjo je poleg dobre igre v napadu in obrambi opravil tudi močan pritisk na sodnika, ki sta kriterij hitro prilagodila agresivnim rusom.

V 2. polčasu se na igrišču ni dosti spremenilo. Elektra je skušala zaustaviti nalete sedaj že razigranih rusov, ki so zadevali iz vseh položajev. Na igrišče so tako stopili tudi vsi mlajši igralci Elektre in si tako pridobivali pomembne izkušnje. Kljub visokem porazu na poti domov, med igralci, ni bilo čutiti slabe volje. Pred začetkom sezone je še dovolj časa, da se napake v igri odpravijo.