Mlajše selekcije našega kluba na delu med vikendom

ELE 8. december, 2014
236

Minuli vikend so se na parketu podili fantje mlajših selekcij Elektre. Tako mladinci (U19), kadeti (U17) kot tudi starejši pionirji (U15) so odigrali novo tekmo v tej sezoni. Zmaga mladincev in starejših pionirjev - kadeti poraženi v Ljubljani.

Ponovno so kot prvi med vikendom igrali kadeti. V soboto so ob 10.00 uri v športni dvorani Kodeljevo v Ljubljani igrali težko tekmo proti Slovanu, ki letos cilja na najvišja mesta v končni razvrstitvi. Domači so skozi celotno srečanje narekovali igro in nasprotniku niso dali večjih možnosti, da se razigra. Gostje so nastopili brez dveh ključnih igralcev Stropnika in Praunseisa in tako je v napadu manjkalo nekaj kreativnosti in konstantnosti. V tretji četrtini je sicer Elektra odigrala nekoliko bolje, a je bila prednost Slovana zadosti velika, da so jo obdržali do konca. Slovan je zmagal s 85:70.

Izjava trenerja Maličeviæa:"Po slabem prvem polčasu smo v drugem delu strnili vrste in predvsem izboljšali igro v obrambi, ter se približali na 69-63. Žal smo v kočnici bili nezbrani, ob tem pa slabo izvajali proste mete in tekmo izgubili. Nastopili smo brez Stropnika in Praunseisa, katerima Želim čim prejšnje okrevanje..."

Slovan A : Elektra šoštanj 85:70 (22:14, 29:20, 12:19, 22:17)

6. Radenska Creativ Sobota 0/5 5

V nedeljo dopoldan je športni dvorani šoštanj selekcija U15 s trenerjem Hermanom gostila Radensko Creativ iz Murske Sobote. Naši fantje so veljali za favorita pred tekmo, a gostje so takoj v začetku tekme nakazali, da v šoštanj niso prišli z belo zastavo. V drugi četrtini je Elektra odigrala veliko bolje in rezultat se je obrnil njim v prid. Drugi polčas je bil zelo izenačen, čvrsta igra obeh ekip pa je prinesla malo število točk. Elektra je na koncu slavila za 11 točk z rezultatom 60:49.

Izjava trenerje Hermana:"še ena v nizu tekem, kjer je odločala koncentracija v obrambi in ideja več v napadu. Glede na rezultat nam je v dobršni meri tudi uspevalo, kljub nekoliko oknjeni zasedbi. Pohvalil bi Vida Ojsterška, ki je prevzel več odgovornosti in nasprotniku dal kar 31 točk. Čestitke fantom!"

Elektra šoštanj : Radenska Creativ Sobota 60:49 (14:17, 22:9, 12:12, 12:11)

Strelci za Elektro: Ojsteršek 31, Kikec 14, Rotovnik 5, Koren 4, Kučis, Zager in Borišek po 2