MLAJŠE SELEKCIJE: Derbi U19 Polzelanom, zmaga Kadetov v Celju

ELE 10. oktober, 2016
241

Tekma U19 med Hopsi in Elektro je upravičila vlogo derbija, saj smo v športni dvorani šoštanj videli izjmeno napet in nervozen boj, ki je se na koncu predvsem po zaslugi izjemnega Andraža Stropnika (29 točk), lani še Elektrinega igralca, zasukala v korist gostiteljev. Elektra je v drugem polčasu vodila že za 13 točk, vendar jih je Andraž z nekaj izjemnimi individualnimi akcijami vrnil v igro ter na koncu s kar petimi trojkami poskrbel, da je zmaga odšla na Polzelo. Pri domačinih sta najbolj izstopala Igor Rojnik (19) ter Andraž Praunseis (16). Vseeno so mladinci v preteklem tednu dosegli prvo zmago v letošnji sezoni 1.A SKL, v gosteh so premagali ekipo Rogaške s 76:72 (Praunseis 23). Kadeti so v gosteh visoko premagali Kelejo (Ojsteršek 31, Kikec 20), starejši pionirji pa so doma izgubili proti ekipi Celja (Ferenc T. 23). Mlajši pionirji U13 so v Dravogradu izgubili proti domačinom ter ekipi šentjurja.

U19-1.A SKL, 1. del, 2. kolo

09.10.2016 16:00, šD šoštanj

ELEKTRA šOšTANJ 74 - 78 HOPSI POLZELA

(15 - 25, 27 - 13, 20 - 18, 12 - 22)

Strelci za Elektro: Rojnik 19 (2x3), Praunseis 16 (2x3), Žnidar Petelinšek 11, Ravnikar 9 (2x3), Kosi 9, Ojsteršek 8, Ivenčnik 2.

Dušan Maličeviæ, trener U19: "V odlični atmosferi in pravem košarkaškem vzdušju smo žal pregoreli v preveliki želji. Posledica tega je bila kar 14 zgrešenih prostih metov, zgrešeni meti izpod koša, ampak nič še ni izgubljeno, glave gor in gremo naprej! Gostom čestitam za zmago in za kar 12 zadetih trojk.

U19-1.A SKL, 1. del, 1. kolo

06.10.2016 17:00, šD Rogaška Slatina

ROGAšKA 72 - 76 ELEKTRA šOšTANJ

(18 - 20, 15 - 20, 20 - 22, 19 - 14)

Strelci za Elektro: Praunseis 23, Rojnik 15, Žnidar Petelinšek 13, Ojsteršek 8, Ivenčnik 8, Kosi 6, Ravnikar 3.

U17-2.SKL, 1.del, 2. kolo

08.10.2016 10:00, 2. Oš Celje

KELEJA 54 - 71 ELEKTRA šOšTANJ

(12 - 23, 15 - 21, 14 - 10, 13 - 17)

Strelci za Elektro: Ojsteršek 31, Kikec 20, Koren 8, Rotovnik 8, Kučis 4.

U15-2.SKL, 1. del, 3. kolo
09.10.2016 10:00, šD šoštanj
ELEKTRA šOšTANJ 54 - 63 CELJE
(11 - 15, 17 - 19, 11 - 13, 15 - 16)
Za Elektro so igrali: Nik Ferenc, Tim Ferenc 23 (6-6), Valter Meh, Aljaž Sovič 6 (0-2), Enej Sablatnik, Urban Podvratnik 2, Timotej Majcenovič 8 (0-2), Jošt Vodušek 8, Peter Aleksič Kladnik 5 (1-2), Anže Krejan 2 (0-2) in Sven Lešnik.
Prosti meti: Elektra 7-12, Celje 15-33
Trojke – Elektra 3 (Tim Ferenc, Majcenovič 2)

Mojmir Cilenšek, trener U15: "Fantje so odigrali po svojih močeh. Večina igralcev igra prvo sezono z malo večjo minutažo in glede na to, da smo igrali z vsemi enajstimi igralci, sem lahko s pristopom zadovoljen. Gostje so naredili razliko ob koncu 2. četrtine, ko so po našem vodstvu 24-22 ušli za 8 točk. Predvsem se je pokazala slabost v zapiranju prostora in skoku."

U13-1.SKL, turnir v Dravogradu
08.10.2016 09:00, šD špic
DRAVOGRAD KOROšKA A 52 - 37 ELEKTRA šOšTANJ
(14 - 11, 22 - 3, 17 - 10, 6 - 6)
Strelci za Elektro: Glojek 4, Cukjati 2, Miklavžina 2, Ocvirk 4, Lesnjak N. 5, Jelen 4, Borišek 1, Verbič K. 4, Kumer 2

08.10.2016 10:20, šD špicD
ELEKTRA šOšTANJ 28 - 41 šENTJUR TAJFUN RDEČI
(8 - 6, 6 - 9, 6 - 9, 5 - 20)
Strelci za Elektro: Cukjati 2, Ocvirk 1, Razdevšek 1, Lesnjak N. 5, Jelen 12, Radšel 2, Verbič K. 7, Kumer 5

Tomaž Herman, trener U13: "Ne glede na zgodnjo uro ob kateri smo pričeli s turnirjem in ne glede na to, da je bil bolan eden ključnih igralcev, smo prikazali nezrelo in neenergično predstavo. Sicer so bili nasprotniki fizično močnejši in hitrejši, vendar skrbi predvsem odziv fantov na takšno agresivno igro. Namreč nasprotniki so nam med drugim že dobljene žoge kar jemali iz rok."