Mladinci zmagovito v novo sezono, kadeti in mlajši pionirji poraženi

ELE 6. oktober, 2013
189

Mladinci so z zmago začeli novo tekmovalno sezono v 1.SKL. V težki tekmi so po podaljšku premagali ekipo Janč. Kadeti so doma izgubili proti favoriziranemu Slovanu, mlajši pionirji pa so v Ljubljani dvakrat izgubili.

1.SKL za mladince

Elektra šoštanj - Janče Energetika   78 - 75 *

*po podaljšku

(15 - 20, 18 - 12, 19 - 14, 15 - 21, 11 - 8)

06.10.2013 18:00

Dvorana: Osnovna šola šoštanj

Sodnika: Matevž Germadnik (Celje), Ambrož Hočevar (Braslovče)

šlutej 21, Kosi J. in Bukovič 13

STATISTIKA

V izjemno nervozni tekmi je po podaljšku slavila domača ekipa. V igri obeh moštev je bilo veliko nihanj in rezultat se je spreminjal in nagibal na eno in na drugo stran. Elektra je imela v tretji četrtini že imela lepo prednost 12 točk a so borbeni gostje z consko obrambo in delnim izidom 16:2 na sredi zadnje četrtine znova povedli. Obe moštvi sta se lovili do konca tekme in obe sta imeli možnost za zmago v rednem delu. Pri gostih je v zadnji minuti dva prosta meta zgrešil Bregar, pri domačih pa šlutej in o zmagovalcu je odločal podaljšek. V podaljšku se igra ni dosti spremenila. Ekipi sta se izmenjevali v vodstvu, nato pa je v zadnji minuti izjemno pomembno trojko zadel špegel in po dobri obrambi je v zadnjem napadu zmago za Elektro potrdil šlutej.

Izjava trenerja Dušana Maličeviæa:

Proti okrepljeni in fizično dominantni ekipi Janč smo dosegli pomembno zmago. Igrali smo v krču, saj smo proti isti ekipi v lanski sezono dvakrat izgubili z več kot 20 točkami razlike. To je očitno zelo vplivalo na moje fante. Fantje so se danes boril in pustil srce na igrišču, za kar jim iskreno čestitam.

1.SKL za kadete

Elektra šoštanj - Slovan A   71 - 87

(18 - 21, 24 - 24, 16 - 18, 13 - 24)

05.10.2013 10:00

Sodnika: Goran štor (Polzela), Gašper Ločičnik (Gornji grad)

Omladič 18, Purnat 14

STATISTIKA

Kadetska ekipa Elektre se je odlično kosala z lanskoletnimi udeleženci finalnega turnirja, ki so bili veliki favoriti pred srečanjem. V igri obeh moštev je bilo veliko nihanj. Slovan je kar nekajkrat povedel, a Elektra se je z borbeno igro vedno uspela vrniti v igro. Pred zadnjo četrtino je tako Slovan imel prednost le 5 točk. V zadnji četrtini pa so na začetku sledile črne minute Elektre ko je Slovan pobegnil z delnim izidom 15:1 in zmagovalec je bil odločen. Kljub porazu je potrebno našim fantom čestitati za prikazano igro in borben pristop.

Izjava trenerja Vladimirja Rizmana:

Favoriziranemu Slovanu smo nudili dober odpor. Vse do 34. min tekme smo držali korak, nato je sledil padev koncentracije in ekipa Slovana je to izkoristila in ušla na nedosegljivih 10 točk prednosti. Slabo smo izvajali proste mete in zgrešili smo tudi kar nekaj "zicerjev". Z igro svoje ekipe sem azdovoljen. Igrali smo po svojih trenutnih močeh. Z boljšo koncentracijo in disciplino bo igra iz tekme v tekmo boljša.