Mladinci Elektre bodo naslednjo sezono igrali v 2.SKL

ELE 22. maj, 2011
214

Na današnjem kvalifikacijskem turnirju. ki je potekal v šoštanju so mladinci Elektre osvojili 2. mesto. V zadnji tekmi je bila od njih boljša ekipa Konjice-Zreče, ki se je tako zasluženo uvrstila v 1.SKL. Domači košarkarji kljub neuspehu in neuvrstitvi v 1.SKL s svojo igro niso razočarali, saj so se borili in na parketu dali vse od sebe.

1. TEKMA, 22.5.2011 ob 10.00:

Elektra : Nazarje Input  83-72

(22:24, 10:15, 28:16, 23:17)

Sodnika: Hočevar Ambrož, Germadnik Matevž

Strelci:

Elektra: Puc 11,1x3,PM 0/2,Bukovič 16,3x3,PM 3/4,Hasiæ 28,2x3,PM 2/5,Repše 4,špegel 11,PM 3/4,Mevc 11,PM 1/2,Petek 1,PM 1/4

Nazarje: Rednak 20,PM 6/14,Blatnik 22,2x3,PM 8/15,Ermenc 20,6x3,Poljanšek 6,PM 0/5,Flere 4

V tekmo so košarkarji Elektre, ki so veljali za absolutne favorite, krenili kot da imajo zmago že v žepu. Igralci iz Nazarij, varovanci trenerja Veljka Petranoviča so prvi polčas odigrali naravnost odlično. Z consko obrambo so popolnoma zmedli košarkarje Elektre, ki so igrali zmedeno in nepovezano. Za povrhu pa so košarkarji in Nazarij igrali dobro v napadu in lepo zadevali odprte mete. Odlično sta igrala predvsem Ermenc in Blatnik. A v 2. polčasu so igralci Elektre le zaigrali tako kot se je od njih pričakovalo in ob bučni podpori gledalcev ter z izjemno agresivno obrambo in boljšim pristopom k igri, so na krilih tria Bukovič, Hasič, špegel le premagali zelo dobro pripravljene in motivirane goste iz Nazarij.

2. TEKMA, 22.5.2011 ob 12.30:

Nazarje Input : Konjice-Zreče 61-92

(17:23, 18:22, 10:19, 16:28)

Sodnika: Germadnik Matevž, Močnik Rok

NAZARJE INPUT: B.Repše 7 (1T), Poljanšek 4 (0-2), Klopčič, Skok, Ermenc 16 (5T, 1-2), Javornik, Flere, L.Blatnik 19 (1T, 8-11), Lenarčič, Rednak 15 (9-9).

KONJICE-ZREČE: Jančič 10 (1T, 1-2), Lanjšček 7 (1T), Bauman 3 (1T), Sevšek 5 (1-2), Cuk 30 (1T, 7-8), Videčnik 9 (3-3), Meglič 17 (1-3), Zazijal 1 (1-4), Marinovič, šrot 6, Klančnik 2, Mursič 2.

Na drugi tekmi turnirja so igralci KK Konjice-Zreče v tekmo krenili popolnoma brez podcenjevanja in so hitro prevzeli pobudo na igrišču. Prvi polčas so se igrlaci iz Nazarij z consko obrambo še dobro upirali, a je bila utrujenost zaradi prve tekme proti Elektri že zelo vidna. Igralci KK Konjice-Zreče so le stopnjevali tempo in z zelo lepo, hitro in atraktivno košarko prednost tudi ob vstopu "rezervnih" igralcev le še zviševali.

3. TEKMA, 22.5.2011 ob 15.00:

Konjice-Zreče : Elektra 77-64

(21:19, 21:12, 21:16, 17:14)

Sodnika: Hočevar Ambrož, Močnik Rok

Strelci:

Elektra: Hasiæ 25,4x3,PM 3/3,Puc 11,1x3,špegel T. 13,1x3,PM 4/6,Bukovič 5,1x3,špegel K. 6,2x3,PM 0/2,Mevc 4,PM 2/2

Konjice-Zreče: Cuk 23,1x3,PM 6/8,Meglič 20,1x3,PM 1/3,Videčnik 17,PM 3/4,Sevšek 6,Zazijal 6,PM 2/2,Jančič 5,1x3

Na odločilni tekmi turnirja, ki je odločala kdo bo udeleženec 1.SKL v naslednji sezoni se je bila težka bitka. Igralci Konjic-Zreč so pred tekmo veljali za favorite. Domači košarkarji pa so brez pomembnega člena ekipe Aljaža šluteja, ki je ostal doma zaradi bolezni, stavili predvsem na domačo dvorano, bučno podporo iz tribun in veliko željo po zmagi. Žal se ni izšlo, saj so bili gostujoči igralci boljši. Tekma se je začela z izrazitimi nihanji obeh ekip. Ob uvodnem vodstvu Elektre 2:0 so gostujoči igralci naredili delni izzid 0:14, nato so se po minuti odmora zbrali domači in jim vrnili z delnim rezultatom 11:0! Elektra je zabredla v težave v 15. minuti tekme, ko je svojo 4. osebno napako dobil do tedaj najnevarnejši igralec Hasiæ. Gostujoči igralci so njegov izostanek pridom izkorisitili in hitro povišali prednost na 20 točk, ki so jo nato domači košarkarji vseskozi lovili. V zadnji četrtini so se sicer uspeli približati na 12 točk zaostanka, a bližje ni šlo in zmaga ter vstopnica za 1.SKL je tako popolnoma zasluženo odšla v Slovenske Konjice oz Zreče.

Fotogalerijo turnirja si lahko ogledate tukaj!