MLADI UPI ELEKTRE OSVOJILI 1. MESTO NA TURNIRJU ULIČNE KOŠARKE V TURČIJI

ELE 21. junij, 2013
118
MLADI UPI ELEKTRE OSVOJILI 1. MESTO NA TURNIRJU ULIČNE KOŠARKE V TURČIJI

Ekipa »Veterani 96«, ki jo sestavljajo  Grega Bukovič, Jan Kosi, Roman Mevc, Aljaž šlutej (vsi KK Elektra) ter Matic Sever (član KD Hopsi Polzela) je v pretekli sezoni odlično igrala v slovenskem državnem prvenstvu ulične košarke in si tako priborila vabilo na mednarodni turnir v ulični košarki 3 na 3 v Istanbulu (Turčija). Turnir »Basketball from east to west 3x3« se je odvijal v Istanbulu od 17.06.2013 do 21.06.2013.   


Ekipa »Veterani 96«, ki jo sestavljajo  Grega Bukovič, Jan Kosi, Roman Mevc, Aljaž šlutej (vsi KK Elektra) ter Matic Sever (član KD Hopsi Polzela) je v pretekli sezoni odlično igrala v slovenskem državnem prvenstvu ulične košarke in si tako priborila vabilo na mednarodni turnir v ulični košarki 3 na 3 v Istanbulu (Turčija). Turnir »Basketball from east to west 3x3« se je odvijal v Istanbulu od 17.06.2013 do 21.06.2013.  

Mladi upi Elektre so na poti do polfinala prikazali odlične igre in so brez večjih težav premagali prav vse nasprotnike. Pred nastopom v polfinalu so opravili še trening katerega je vodila trenerska legenda Željko Obradoviæ. Očitno je bil trening pod njegovim budnim očesom, še dodatna motivacija za igro v polfinalu, saj so »Veterani 96« svojo formo še dvignili in premagali ekipo Erzurum (Tur) z rezultatom 19:9.

V velikem finalu jih je čakala ekipa Cedevite, katero so naši fantje že premagali v predtekmovanju. Po trdem boju so bili košarkarji Elektre tudi v drugo boljši od hrvaške ekipe (11:7) in so tako zasluženo osvojili turnir ter tako dosegli nov lep uspeh slovenske košarke. Pokal za zmago je podelil prav Željko Obradoviæ.   

Iskanje