Mariborčani proti Elektri dosegli pomembno zmago

ELE 11. april, 2014
137

V izjemno pomembni tekmi za obe ekipi so košarkarji Maribora Nove KBM pokazali več želje in tudi znanja ter tako zasluženo slavili zmago.


LIGA TELEMACH ZA OBSTANEK, 7. KOLO:

MARIBOR NOVA KBM : ELEKTRA šOšTANJ 96:81

(27:18, 24:16, 19:15, 26:32)
Brolih 21 (5 skokov), Gavriæ (5 skokov) in Lopičiæ po 15; Leliæ 14, Zagorc 13.  

STATISTIKA  

V dvoboju tretje in četrtouvrščene ekipe spodnjega dela državnega prvenstva so Mariborčani vpisali zmago in s tem tekmece iz šoštanja na lestvici potisnili na četrto mesto. Na vrhu ostajata Grosuplje in Portorož.  

Ekipi sta bili izenačeni le pri izidu 2:2, nato pa so domači košarkarji prevzeli vajeti igre v svoje roke in vodili celotno tekmo, največ za 29 točk, ter v boju za obstanek zasluženo prišli do desete zmage.  

Pri Mariborčanih je bil prvi strelec Primož Brolih z 21 točkami, od tega je zadel šest od sedmih metov za tri točke, po 15 točk pa sta k zmagi prispevala Ilija Gavriæ in Miloš Lopičiæ. Pri gostih je največ košev dosegel Ðorðe Leliæ s 14 točkami, več kot deset točk pa sta dosegla le še Žiga Zagorc (13) in Jan Rizman (11).

  Mariborski košarkarji bodo v 8. krogu državnega prvenstva v sredo, 16. aprila, gostovali pri ekipi Grosuplje, Elektra pa bo isti dan doma v šoštanju gostila Portorož.  

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:  

  Igor Kuzma, trener Maribora Nove KBM:
"Tekma je bila za nas s psihološkega vidika zelo težka. Fantje so pokazali pravi karakter, za kar jim čestitam. Skozi celotno srečanje smo sicer igrali angažirano in zelo navdahnjeno v napadu. Igro smo imeli enakomerno porazdeljeno na zunanjih položajih in pod obročem. Bili smo pri metu in zasluženo zmagali."  

Vladimir Rizman, trener Elektre šoštanja:
"Odgovornost za poraz prevzemam nase. Morda sem zgrešil pri nekaterih taktičnih segmentih v naši igri. Mariborčani so bili na drugi strani izjemni pri metu in boljši v skoku ter zasluženo zmagali. Igralcem, razen volje, ki tokrat ni bila enaka tisti iz predhodnih tekem, nimam kaj zameriti. Tudi mi si lahko privoščimo slab dan. Čestitke Mariborčanom za zmago. Verjamem, da se bomo hitro vrnili v pravi tir in sledili začrtanemu cilju. Verjamem v fante in v to, da bo v sredo proti Portorožu vse drugače."

SLOVAN : GROSUPLJE 83:89 (22:15, 22:15, 11:18, 21:28, 7:13) - po /podaljšku
PORTOROŽ : TAJFUN 79:72 (22:16, 12:23, 18:12, 27:21)

VEČ O TEKMAH   

Iskanje