Luka Koper v finalu premagala Elektro Esotech

ELE 7. september, 2008
Luka Koper v finalu premagala Elektro Esotech
LUKA KOPER V FINALU PREMAGALA ELEKTRO ESOTECH

V petek, 5. septembra in v soboto, 6. septembra je v Športni dvorani Šoštanj potekal 5. memorial v spomin na dolgoletnega igralca, trenerja in košarkarskega zanesenjaka iz Šaleške doline, Matjaža Natka. Na turnirju so poleg domače ekipe Elektre Esotech sodelovale še prvoligaški ekipi Luke Koper in Zagorja KD Finančna točka ter ekipa iz 1. B SKL, Rudar Trbovlje.

POROČILO 1. dne 5. memoriala Matjaža Natka

V tekmah prvega dne sta slavili ekipi Luke Koper in domača ekipa. Zato sta se na sobotni tekmi za 3. mesto pomerili ekipi Zagorja KD FT in Rudarja iz Trbovelj. Po izenačeni igri je v medsosedskem derbiju slavila ekipa Rudarja. V finalu memoriala pa sta zaigrali ekipi Elektre Esotech in Luke Koper. Koprčani so šele v zadnji četrtini uspeli narediti razliko več kot 10 točk in na koncu zmagali s +13 točkami.

Po finalni tekmi je sledila svečana razglasitev rezultatov 5. memoriala Matjaža Natka. Pokale so podeljevali: gospa Laura Natek, žena pokojnega Matjaža Natka, Darko Menih, župan Občine Šoštanj, Milan Ježovnik, podpredsednik Krajevne skupnosti Šoštanj in Darko Lihteneker, predsednik KK Elektra. Pokale so prejeli:
1.    Luka Koper
2.    Elektra Esotech
3.    Rudar Trbovlje
4.    Zagorje KD FT

• najboljši strelec turnirja: Gilbert Goodrich (Zagorje KD FT) – 42 točk
  • najboljši igralec turnirja: Brane Lekič (Elektra Esotech)
Zmagovalci dosedanjih memorialov Matjaža Natka:
  • 2004: Elektra Esotech (trener Ante Perica)
  • 2005: Pivovarna Laško (trener Ante Perica)
  • 2006: Helios Domžale (trener Memi Bečirovič)
  • 2007: Elektra Esotech (trener Ivan Stanišak)
  • 2008: Luka Koper (trener Ivan Stanišak)

FOTOGALERIJA 2. dne memoriala in BILTEN št. 1 z roostri sodelujočih ekip!

LUKA KOPER : RUDAR TRBOVLJE 81 : 65
(15 : 23, 25 : 16, 20 : 17, 21 : 10)

Petek, 5. 9. 2008, ob 18:00, Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 75
Sodniki: B. Strnad, K. Dovč in E. Javor

Luka Koper: Janičijeviæ 1, Richter, Nachbar 2, Kunc 8, Mihalič 13, Markič, Šimuniæ 12, Čmer 10, Bubniæ 18, Držiæ 13 in Toroman 4.
Rudar Trbovlje: Vodončnik, Goršek 7, Rizman 4, Blaževič 4, Čop 5, Vidovič 17, Jovanovič 10, Muminovič 2, Bercon 5 in Ručigaj 11.

STATISTIKA TEKME!

ELEKTRA ESOTECH – ZAGORJE KD FINANČNA TOČKA 89 : 54
(33 : 25, 19 : 6, 21 : 12, 16 : 11)

Petek, 5. 9. 2008, ob 20:15, Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 150
Sodniki: S. Petek, D. Juhart in A. Bauman

Elektra Esotech: Golež 3, Bujan 6, Džambiæ 2, Horvat 4, Tajnik 15, Čosič 2, Mravljak, Novak 15, Sjekloča 16, Ivanovič 12, Lekič 12 in Hostnikar 2.
Zagorje KD FT: Vukalič 2, Percel, Majerle, Dobovičnik 5, Goodrich 15, Primc 11, Lipovšek 8, Nešovič 2, Savkoviæ 2 in Johnson 9.

RUDAR TRBOVLJE : ZAGORJE KD FT 69 : 66
(12 : 17, 20 : 13, 13 : 18, 24 : 18)

Sobota, 6. 9. 2008, ob 17:00, Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 50
Sodniki: D. Gajšek, U. Milher in M. Majkič

Rudar Trbovlje: Goršek 3, Rizman 15, Blaževič 2, Čop 10, Vidovič 6, Jovanovič 13, Bercon 5 in Ručigaj 15.
Zagorje KD FT: Percel, Majerle 6, Dobovičnik, Goodrich 27, Primc 9, Lipovšek, Nešovič 5, Savkoviæ 13 in Johnson 6.

V tekmi za 3. mesto sta se pomerili ekipi Rudarja in Zagorja v pravem medsosedskem derbiju, v katerem ni manjkalo preobratov in motivacije za zmago. V zadnjih minutah tekme so imeli več sreče igralci iz Trbovelj, Zagorjani pa so zgrešili nekaj metov in tekma je bila odločena v korist ekipe iz 1. B SKL.

STATISTIKA TEKME!

ELEKTRA ESOTECH : LUKA KOPER 57 : 70
(15 : 18, 15 : 14, 14 : 17, 13 : 21)

Sobota, 6. 9. 2008, ob 20:00, Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 150
Sodniki: G. Mlakar, G. Česen in V. Zovko

Elektra Esotech: Golež, Bujan 3, Džambiæ 7, Horvat 11, Tajnik 5, Čosič, Mravljak 2, Novak 6, Sjekloča 4, Ivanovič 8 in Lekič 11.
Luka Koper: Janičijeviæ 2, Richter 6, Nachbar 3, Kunc 10, Mihalič 11, Šimuniæ 14, Čmer 9, Bubniæ 3, Držiæ 5 in Toroman 7.

V finalni tekmi sta si s svojima ekipama nasproti stala Ivan Stanišak, ki je v pretekli sezoni bil trener Elektre Esotech in Borut Cerar, ki je bil v pretekli sezoni pomočnik Stanišaku. Ker je v ekipi gostov nastopilo kar 6 bivših igralcev Elektre, so bili tudi zaradi tega dejstva igralci obeh ekip visoko motivirani in obe ekipi sta si želeli zmage. Zato je bilo na sami tekmi kar nekaj nervoze v obeh ekipah, nekaj te nervoze pa so povzročili tudi sodniki srečanja s svojimi odločitvami oz. neodločitvami.

Potrebno je dodati, da je ekipa Luke Koper zasluženo osvojila memorial Matjaža Natka, saj je domača ekipa zgrešila preveč prostih metov ter "zicerjev" in s tem dovolila gostom, da so v zadnji četrtini povedli za več kot 10 točk in mirno zaključili srečanje.

Kot zanimivost navedimo, da ekipo Luke Koper vodi trener Ivan Stanišak, ki je v pretekli sezoni vodil Elektro Esotech in s to ekipo tudi osvojil lanski memorial Matjaža Natka. Ekipo Zagorja pa vodi košarkarska legenda, Dušan Hauptman, ki je vodil ekipo Elektra Esotech v sezoni 2005/06, ko je le-ta osvojila končno 4. mesto med vsemi slovenskimi ekipami in s tem dosegla največji uspeh v zgodovini kluba. V vseh treh gostujočih ekipah na turnirju igra skupno kar 12 bivših igralcev Elektre, zato jih navedimo:

• v ekipi Luke Koper: Aleš Kunc, Miha Čmer, Jernej Mihalič, Grega Nachbar, Ivan Šimunič in Dražen Bubnič
  • v ekipi Rudarja: Vladimir Rizman, Marjan Vidovič, Mitja Goršek in Blaž Ručigaj
  • v ekipi Zagorja: Luka Dobovičnik in Miloš Savkovič

Rekreativna skupina Trhle veje, katere ustanovitelj in dolgoletni vodja je bil Matjaž Natek, je v okviru memoriala v soboto odigrala prijateljsko tekmo v malem nogometu proti ekipi Klub 81 iz Šmartnega ob Paki. Zmagala je ekipa Trhlih vej z rezultatom 5:3.