Lokalni derbi Polzelanom

ELE 1. februar, 2009
197
Polzeljani so pred lepim številom gledalcev prepričljivo ugnali Šoštanjčane in jih prehiteli na lestvici. Hopsi Polzela ima v dosedanjem delu lige UPC polovičen izkupiček (8-8), Elektra Esotech pa je zbrala sedem zmag in doživela deset porazov.
Hopsi : Elektra 82:61

Polzela - Dvorana na Polzeli, gledalcev 800, sodniki: Poljanšek (Žiri), Jovanovič, Strnad (oba Ljubljana).

Hopsi Polzela: Breze 2, Vujasinovič 16 (2:2), Podvršnik 3, Hren 2, Vašl 3, Rituper 2, Lorbek 8, Hohler 4, King 25 (9:11), Jelesijeviæ 17 (4:4).

Elektra Esotech: Džambiæ 2, Horvat 6 (4:4), Čošič 2, Mravljak 4, Novak 6 (1:2), Sjekloča 8, Ivanovič 10 (5:6), Lekič 2, Æup 15 (2:3), Karalič 6 (2:4).

Izbranci domačega stratega Boštjana Kuharja so vse dvome o zmagi razrešili v prvem polčasu, ki so ga zaključili z 22 točkami prednosti. Mož odločitve je bil 208 cm visoki center Shawn King, ki je v prvih dvajsetih minutah pobral kar 17 žog pod obema obročema.

Bledi Šoštanjčani tudi v nadaljevanju niso našli ustreznega zdravila za 208 cm visokega temnopoltega igralca, ki je tekmo končal z "debelim" dvojnim dvojčkom - 25 točk in 28 skokov. Ob tem so se razmahnili tudi drugi gostitelji, predvsem Kingov soigralec na centrskem položaju Nemanje Jelasijeviæa, tako da so hitro izobesili belo zastavo in se sprijaznili s svojo usodo.

Zasedba s Polzele se bo v naslednjem krogu v gosteh pomerila s postojnsko ekipo Epic Misel, Elektra Esotech pa bo doma gostila Zagorje. Obe tekmi bosta v soboto, 7. februarja.

Boštjan Kuhar, trener Hopsov: "Zelo sem zadovoljen z igro in odnosom fantov, vse pohvale grejo vsej ekipi, še posebno pa bi izpostavil Shawna Kinga, ki je odigral odlično. Dejan Hohler je dobro razbremenil na položaju organizatorja igre Danijela Vujasinoviča."

Borut Cerar, trener Elektre: "V  prvi četrtini je bila na igrišču samo ena ekipa, in sicer ekipa Hopsov. Moji igralci so si v glavah ustvarili nek nepotreben pritisk, saj smo domače moštvo lovili kar tri četrtine. Polzelanom čestitam za zasluženo zmago."