Lokalni derbi ni upravičil naziva

ELE 14. april, 2007
224
Lokalni derbi tokrat ni upravičil naziva, saj so gostje iz Laškega od samega začetka pokazali, da so prišli v Šoštanj po zmago. S tesnim pokrivanjem so onemogočali domače, da bi se razigrali, pod košema pa je s skoki in natančnostjo kraljeval...

Šoštanj - Športna dvorana, gledalcev 400, sodniki: Gojkovič, Jovanovič (oba Ljubljana), Milher (Celje).

Elektra Esotech : Zlatorog 60:77 (12:24, 14:16, 17:26, 17:11)

Elektra Esotech: Ručigaj 1 (1:2), Kunc 22 (8:10), Nedeljkovič 9 (3:4), Jeršin 3 (1:3), Vidovič 10 (4:5), Goršek 5 (1:3), Čmer 4 (1:2), Ličartovski 4 (4:6), Mihalič 2 (2:2).
Zlatorog: Stojakovič 12 (7:8), Alispahič 4 (2:4), Maček 5 (2:4), Mali 9 (6:7), Ocokoljič 16 (7:10), Vrečko 5, Williams 10 (4:4), Nuhanovič 16 (8:9).

Prosti meti: Elektra Esotech 25:37, Zlatorog 36:46.
Met za tri točke: Elektra Esotech 3:19 (Vidovič 2, Čmer), Zlatorog 7:19 (Williams 2, Stojakovič, Maček, Mali, Ocokoljič, Vrečko).
Osebne napake: Elektra Esotech 33, Zlatorog 32.
Pet osebnih: Jeršin (34.).

Lokalni derbi tokrat ni upravičil naziva, saj so gostje iz Laškega od samega začetka pokazali, da so prišli v Šoštanj po zmago. S tesnim pokrivanjem so onemogočali domače, da bi se razigrali, pod košema pa je s skoki in natančnostjo kraljeval Nuhanovič. V ekipi Elektre tokrat ni bilo razpoloženega igralca, prekrški pa so se vrstili tako na eni kot na drugi strani. Čeprav igra ni prešla prag pretirane grobosti so košarkarji obeh ekip skupaj storili 65 osebnih napak, na črto za proste mete pa so stopili kar 83-krat.

Gostje so vodili ves čas dvoboja, na odmor pa zasluženo odšli s 14 točkami naskoka. V nadaljevanju so košarkarji Elektre poskušali z bolj napadalno igro, vendar se Laščani niso pustili presenetiti. Z resnim pristopom so do konca tretje četrtine razliko le še povečali. V teh trenutkih je bil na igrišču najbolj razigran Kunc, ki je dosegel 22 točk in čeprav v nadaljevanju ni bil več uspešen, ostal najboljši strelec srečanja. Visoka prednost je bila več kot dovolj za mirno končnico in zanesljivo zmago.

V 7. krogu se bodo košarkarji Zlatoroga doma pomerili proti moštvu TCG Loka kava, ekipa Elektre Esotecha pa bo gostovala v Novem mestu pri košarkarjih Krke.

Izjavi po tekmi

Bojan Lazič, trener Elektre Esotech: »Tokrat enostavno že od prve minute nismo bili pravi, bili smo brez svežine, ritma in zbranosti. Ekipi Zlatoroga se na tak način pač ni bilo mogoče postaviti po robu.«

Zoran Martič, trener Zlatoroga: »Ključno je bilo to, da so se moji košarkarji 100-odstotno držali tistega, kar smo se dogovorili pred tekmo. V napadu so igrali potrpežljivo, v obrambi pa disciplinirano. Posledično so kontrolirali rezultat od prve do zadnje minute in zasluženo zmagali.«