LIGA TELEMACH: Elektra zaključila 1. del, sedaj sledi liga za obstanek

ELE 9. marec, 2016
249

S porazom proti Porotorožu v gosteh je Elektra zaključila igranje v 1. delu lige Telemach. Portorož je bil boljši z rezultatom 87:67. Igralci Elektre so se predvsem v prvem polčasu odlično upirali favoriziranemu nasprotniku, ki pa je v drugem polčasu le upravičil vlogo favorita in tekmo kontrolirano pripeljal do konca. Bojan Ðurica je dosegel 19 točk, Jan Kosi 2 manj. Sedaj sledi liga za obstanek, v kateri se bo Elektra še dvakrat pomerila z ekipami šenčur Gorenjska gradbena družba, LTH Castings, Portorož, Lastovka ter Hopsi Polzela.

LIGA TELEMACH, prvi del, 18. kolo

08.03.2016 19:30, šD Lucija

PORTOROŽ 87 - 67 ELEKTRA šOšTANJ

(21 - 18, 18 - 16, 28 - 15, 20 - 18)

Strelci za Elektro: Ðurica 19 (9 skokov), Kosi J. 17 (7 skokov), Hasiæ 13, Praunseis 8 (4 skoki), Bukovič G. 4 (4 skoki), Purnat 4, Omladič 2.

Duško Maličeviæ, trener Elektre šoštanj: "Morda bo zvenelo čudno, a fante moram pohvaliti. Zelo dobro smo igrali v prvem polčasu, v tretji četrtini sicer nekoliko padli, a se v zadnji četrtini spet dobro kosali s tekmeci. Naši mladi fantje na teh tekmah pridobivajo prepotrebne izkušnje. Dojeli so, da te tekme niso mučenje, ampak priložnost za njihov napredek in razvoj. V preostanku državnega prvenstva moramo še naprej igrati korektno. Počasi se tudi že pripravljamo na mladinsko ligo."

9. Elektra šoštanj 1/14

Prve tri ekipe 1. dela lige Telemach, Rogaška, Helios Suns in Zlatorog, se bodo skupaj s Tajfunom, Olimpijo in Krko pomerili v ligi za prvaka, preostale ekipe pa bodo igrale v ligi za obstanek.  Iz 1. dela se v ligi za obstanek upoštevajo točke medsebojnih tekem ekip. Elektri se tako preneseta 2 točki za zmago nad Hopsom v gosteh. Prvi dve ekipi lige za obstanek se bosta uvrstili v četrtfinale, 4. in 5. uvrščena bosta odigrali kvalifikacije z 2. in 3. uvrščeno ekipo iz 2. SKL, zadnjeuvrščena ekipa pa izpade iz lige Telemach.