Laščani vendarle favoriti

ELE 1. marec, 2009
193
Čeprav je želel trener Zlatoroga Aleš Pipan vlogo favorita prepustiti Šoštanjčanom, finalistom pokala Spar, se je po štiridesetih minutah igre izkazalo, da se razmerja moči v ligi UPC niso bistveno spremenila. Laščani so suvereno zabeležili petnajsto zmago in se prebili na tretje mesto, Elektra Esotech pa je s četrtim zaporednim porazom zapravila lepo priložnost, da bi se v zadnjih dveh krogih prebila do sedmega mesta in lige za prvaka.
Elektra Esotech : Zlatorog 63:81

Šoštanj - Športna dvorana, gledalcev 350, sodniki: Špendl, Petek (oba Maribor), Dovč (Domžale).

Elektra Esotech: Horvat 7 (2:2), Novak 2 (2:2), Sjekloča 11, Ivanovič 23 (7:9), Æup 8 (2:4), Radulovič 11 (5:8), Karaliæ 1 (1:2).

Zlatorog: Mašiæ 5, Berdiel 19 (6:8), Koštomaj 5, Hunter 17 (1:2), Dimec 12 (5:6), Nuhanovič 2, Miljkoviæ 7, Krejiæ 15 (5:6).

Tekma je bila izenačena prvih petindvajset minut, saj so imeli gostitelji v svojih vrstah razpoloženega Nikolo Ivanoviča, ki je do tistega trenutka dosegel 17 točk. A to je bil hkrati tudi njihov edini razigran košarkar, medtem ko jih je imel Zlatorog precej več. Hunter, Dimec, Krejiæ in Bardiel so v zadnjih petih minutah tretje četrtine prišli do pomembne prednosti enajstih točk, ki jim je navkljub temu, da so se Šoštanjčani sredi zadnjega dela igre približali na pet točk zaostanka (61:66), prinesla zasluženo zmago.

Elektra Esotech bo v naslednjem krogu gostovala v Kopru, nato pa gostila TCG Mercator. Zlatorog pa se bo doma pomeril s Hopsi Polzelo ter v zadnjem krogu gostoval v Zagorju.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga: "Slavili smo zmago v Šoštanju."

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Ekipa Zlatoroga je prišla v Šoštanj zelo motivirana. Nekaj časa smo se nasprotniku dobro upirali, a se po padcu nismo znali pobrati. Do tekem z Luko Koper bomo napake odpravili."