Krkin tok prešibak za Elektro

ELE 18. april, 2005
193
Novo mesto – Košarkarji Elektre, okrepljeni z nekdanjima igralcema Krke Slavkom Duščakom in Milošem Mirkoviæem, so v prvi četrtini imeli kar precej dela s poletnimi Novomeščani. Ti so držali korak z favoriziranimi gosti vse do 15. minute, ko je bilo 32:28

DELO, Pon 18.04.2005

Novo mesto – Košarkarji Elektre, okrepljeni z nekdanjima igralcema Krke Slavkom Duščakom in Milošem Mirkoviæem, so v prvi četrtini imeli kar precej dela s poletnimi Novomeščani. Ti so držali korak z favoriziranimi gosti vse do 15. minute, ko je bilo 32:28. Pet minut pozneje so gostje že imeli kar 16 točk naskoka – 47:31. Na začetku drugega polčasa je igra Krke še obetala enakovreden boj, potem pa je hitro padla na nižjo raven.
Najboljši strelec tekme, prodorni in borbeni Matej Venta je pogrešal drugega branilca Braneta Saviča, ki je poškodovan, saj ni mogel ves čas slediti visokemu ritmu gostov. Gostujoči trener Ante Perica v 3. četrtini ni poslal Duščaka in Mirkoviæa v igro in gostitelji so ta del igrali neodločeno –19:19. Pokazalo se je, da je bil to le labodji spev igralcev Krke, saj so nato povsem popustili. Gostje so dobili skok kar s 44:23, kar je le potrjevalo njihovo popolno premoč pod košema. Miloš Mirkoviæ je ujel kar 13 odbitih žog, povrhu pa še dosegel 12 točk.

Zadnja četrtina je bila le še formalnost, saj gostitelji niso več igrali tako, kot znajo. Igralci Elektre so se tako rekoč sprehajali pod njihovim košem in ga neovirano polnili. Šoštanjčani so visoko zmagali, toda glede na dogodke na igrišču vseeno s preveliko prednostjo. Trener Predrag Miloviæ je uvidel, da se ne bo moč izogniti katastrofi in zaigral z vsemi 12 igralci, od katerih se jih je 10 vpisalo med strelce. Pri poražencih velja pohvaliti borbenega Mateja Vento, a tokrat ni imel običajne pomoči ostrostrelca Ervina Taraniša, ki ni zadel niti enega meta za tri točke (0:5).

Predrag Miloviæ, trener Krke: »Moji igralci ne morejo biti vsak dan visoko motivirani, kar se je poznalo tudi na tekmi. Mladi košarkarji si nabirajo izkušnje, ki jim bodo morda prišle prav v nadaljevanju tekmovanja. Pomembno je, da bo košarka v Novem mestu preživela. Upati je, da bodo še kdaj prišli lepi časi.«

Ante Perica, trener Elektre: »V prvem delu tekme smo se precej namučili z nadobudnimi mladimi igralci Krke. Nismo igrali na prav visoki ravni, našo kakovost bomo lahko pokazali šele v nadaljevanju tekmovanja.«