Krka NM : Elektra Esotech 80:70

ELE 29. april, 2009
215

šoštanjčani so bili že na prvi tekmi s Krko v ligi za prvaka trd nasprotnik, tudi tokrat, ko so Novomeščani zaradi številnih poškodb nastopili močno oslabljeni, pa so trenerju Sunari povzročili obilico preglavic. Po prvem polčasu ni kazalo, da bo tekma v ...

Novo mesto - Dvorana Leon štukelj, gledalcev 500, sodniki: špendl (Maribor), Mlakar (škofja Loka), Majkič (Hrastnik).

Krka: Kovačevič 1 (1:2), Sebič 16 (5:6), Petrov 19 (6:6), Ingram 2, Marceliæ 6 (1:2), Rakočeviæ 15 (3:3), Krivec 21 (3:4).

Elektra Esotech: Golež 2, Džambiæ 3, Mravljak 6, Novak 11, Sjekloča 6, Ivanovič 8, Æup 9 (2:2), Radunovič 24 (3:5), Karaliæ 1 (1:4).

Krka je dosegla pričakovano zmago, ki jo ohranja v igri za drugo mesto in ligo NLB, toda zanjo se je morala krepko potruditi. Tako kot v prejšnjem krogu v Kopru se je šele v zadnji četrtini otresla pritiska gostov, ki ostajajo pri eni zmagi in desetih porazih.

šoštanjčani so bili že na prvi tekmi s Krko v ligi za prvaka trd nasprotnik, tudi tokrat, ko so Novomeščani zaradi številnih poškodb nastopili močno oslabljeni, pa so trenerju Sunari povzročili obilico preglavic. Po prvem polčasu ni kazalo, da bo tekma v nadaljevanju še kako zanimiva in napeta. A gostje so vztrajno nižali zaostanek in ob koncu tretjega dela igre prišli v vodstvo. Tega so na začetku zadnje četrtine povišali na 56:52, kar je bil znak za preplah v domačih vrstah. Vlogi rešiteljev sta dobro odigrala Petrov in Krivec, ki sta poskrbela za delni izid 13:2 (65:58, 35. minuta), prav Petrov pa je dokončno strl odpor gostov, ki so se še uspeli približati na 66:63.

Krko v naslednjem krogu čaka trenutek resnice, saj bo v soboto gostovala v dvorani Komunalnega centra v Domžalah, Elektra Esotech pa bo že v petek gostila Hopse.

STATISTIKA TEKME

Ivan Sunara, trener Krke: "Slavili smo pomembno zmago. Večji del tekme smo odigrali tako kot znamo, zbrano in zavzeto. Imeli smo samo 5. minut slabe igre v 3. četrtini."

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Tekmo smo začeli s šestimi zaporednimi izgubljenimi žogami. Ves čas smo lovili Krko, jo tudi ulovili, potem pa s samostojnimi akcijami zapravili možnosti za zmago."