Krka doma premagala Elektro Esotech

ELE 14. januar, 2009
201
Košarkarji Krke so brez težav zabeležili trinajsto zmago v ligi UPC in se utrdili na vrhu razpredelnice, Elektra Esotech pa je doživela deveti poraz, tako da ostaja v krogu ekip, ki se bodo do konca borile za uvrstitev na sedmo mesto in s tem napredovanje v ligo za prvaka.

Krka : Elektra 84:64

Novo mesto - Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 300, sodniki: Petek (Maribor), Horvat (Ljubljana), Gajšek (Trbovlje).

Krka: Alijevas 10 (4:4), Kovačevič 11, Pavič 1 (1:2), Rakočeviæ 16 (2:3), Krivec 7 (1:2), Župevec 8 (2:2), Balažič 16 (2:2), Žvan 6 (2:2), Shields 9 (2:2).

Elektra Esotech: Džambiæ 7, Horvat 17 (5:5), Mravljak 8 (2:2), Novak 11 (0:2), Sjekloča 6, Lekič 2, Æup 4 (0:2), Carr 5 (2:2), Karaliæ 4.

Čeprav je Krka nastopila brez Ingrama (bolezen) in Marcetiæa (stara poškodba), njena zmaga ni bila ogrožena niti za trenutek. Začetno vodstvo s 24:13 so gostje sredi druge četrtine sicer precej znižali, toda petnajst točk zaostanka, kolikor je bilo ob polčasu, je bila kar realna slika dogajanja na parketu dvorane Leona Štuklja. Tudi drugi polčas razlik med ekipama ni spremenil, tako da sta se moštvi po štiridesetih minutah razšli s prijateljskim stiskom rok in pričakovanim razpletom.

V naslednjem krogu bosta imeli ekipi enaki vlogi kot danes. Krka bo gostila, a ker je med tednom na sporedu tudi redni krog lige NLB šele sredi februarja ekipo Zagorja, Šoštanjčani pa bodo 24. janurja gostovali v Postojni.

Ivan Sunara, trener Krke:"Zbrano in odločno smo začeli tekmo, tako da sem v drugem polčasu lahko v igro poslal mlade dolenjske upe. Vesel sem, da so tudi oni odigrali zavzeto in povem izkoristili priložnost, ki se jim je ponudila."

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Zmago je slavila boljša ekipa, saj je Krka celo tekmo nadzirala rezultat. Moje moštvo v naslednjih dneh čaka še zelo, zelo, veliko dela, ker nas tudi v nadaljevanju lige UPC čakajo dobri nasprotniki."