Konec sezone selekcij U15 in U11

ELE 31. maj, 2015
248

Zadnji tekmi v sezoni sta odigrali selekciji pionirjev U15 ter najmlajših poionirjev U11. Prvi so odigrali povratno kvalifikacijsko tekmo za 1.SKL proti Kš Sani Bistrica za naslednjo sezono, drugi pa turnir v Velenju proti ekipama Zlatoroga in Helios Domžale B.

TURNIR U11

31.05.2015, Oš Livada Velenje

ELEKTRA šOšTANJ 55-40 HELIOS DOMŽALE B (10.00)

(23-19, 9-15, 7-10, 12-5)

Tilen Verbič Kovačič 4, Rok Hudournik 4 (0-4), Tadej Ovčar 5, Filip Ocvirk 6 (1-6), Lovro Glojek, Vid Borišek 2,Žiga Miklavžina (0-3), Nace Lesnjak Notersberg, Jakob Cesar 10 (2-4), šimen Jelen 9, Boštjan Reberšak 3, Filip Razdevšek 3.

HELIOS DOMŽALE B 40-40 ZLATOROG LAšKO (11.15)

(12-10, 9-15, 7-10, 12-5)

ELEKTRA šOšTANJ 46-55  ZLATOROG (12.30)

(16-23, 10-11, 12-8, 8-13)

Tilen Verbič Kovačič, Rok Hudournik 1 (1-2), Tadej Ovčar 7, Filip Ocvirk 4 (2-2), Lovro Glojek, Vid Borišek 6 (2-4), Žiga Miklavžina 4, Nace Lesnjak Notersberg 3, Jakob Cesar 5 (1-2), šimen Jelen 5 (0-2), Boštjan Reberšak 2, Filip Razdevšek 1 (1-2).

Trener U11 Mojmir Cilenšek: "Ob zaključku so vsi igralci prejeli diplome za igranje v ligi U-11. v letošnji sezoni je za KK Elektra igralo 21 igralcev, vsi so tudi dosegli koše. Vsaj enkrat smo premagali vsako ekipo s katero smo se pomerili in tudi na zadnji tekmi smo igrali po sistemu, da vsi igrajo približno enak igralni čas. V prvi tekmo smo vodili celotno srečanje, v drugi pa smo dve minuti do konca zaostajali z rezultatom 48-46. Moramo pa pohvaliti vse igralce te generacije, ki so se trudili po vseh močeh in na igrišču pokazali pravi ekipni duh, pred ostalimi smo prednjačili predvsem s kolektivno igro z veliko podajami in doseganjem košev praktično vseh igralcev."

U15: KVALIFIKACIJE ZA 1.SKL V PRIHODNJI SEZONI

31.05.2015 ob 10.00, športna dvorana šoštanj

ELEKTRA šOšTANJ 55 - 46 Kš SANI BISTRICA

(11 - 16, 12 - 10, 14 - 15, 18 - 5)

Strelci: Ojsteršek B. 16, Kučis 13 (1x3), Rotovnik 11 (1x3), Ferenc T. 8 (1x3), Kresnik 4, Bečarevič 2, Grubešič Verlič 1.

Izjava trenerja U15 Tomaža Hermana: "Tokrat so naši fantje pokazali povsem drugačen obraz kot na prvi tekmi v Slovenski Bistrici. Že od samega začetka je bila prisotna koncentracija in energija v obrambi ter želja po hitrem prehodu v protinapad. Probleme nam je delal le skok nasprotnika. Ko pa smo v 2. polčasu, še posebej v zadnji četrtini, ki smo jo dobili z 18:5, izničili oz. celo dobili skok, je sledila serija protinapadov in serija uspešnih metov z razdalje in zmaga je zasluženo ostala v šoštanju. Kljub temu, da bomo v novi sezoni zaradi visokega poraza v gosteh igrali 1. del v II. SKL, se ob še naprej napornem delu (kljub nekoliko slabšemu potencialu) in sledenju navodilom trenerja, fantje kot ekipa in posamezniki lahko približajo povprečju in 2. ter 3. del odigrajo v I. SKL."

Prvo tekmo je Kš Sani Bistrica dobila z rezultatom 91:57.