Tokrat so košarkarji Elektre prikazali odlično ekipno predstavo in zasluženo visoko slavili.

ELEKTRA šOšTANJ : HELIOS DOMŽALE 65:48

(21:12, 9:10, 21.13, 14:13)
Zagorc 14, Podvršnik 12 (9 skokov); Močnik 12 (5 skokov), Rančiæ 10 (5 skokov).

STATISTIKA

šoštanjčani so kljub temu, da so igrali proti ekipi, ki je višje na lestvici Lige Telemach, dosegli najbolj zanesljivo zmago kola. Elektra je bila skozi vso tekmo prepričljivo boljši tekmec od izbrancev Zmaga Sagadina, tako da je povsem zasluženo dosegla osmo zmago, s katero ostaja peta. Helios, ki je tretji na lestvici, je doživel četrti poraz. Pri domačih je bil s 14 točkami najboljši Žiga Zagorc, pri gostih pa z 12 Jure Močnik.

Gostitelji so gostom iz Domžal od začetka dali vedeti, da bodo tokrat le stežka zadovoljni zapustili šoštanjsko dvorano. Že v prvi četrtini so prišli do devetih točk prednosti, ki so jih v drugi še nadgradili in vodili že z 28:12. Na začetku tretje je nekaj upanja gostom vlil koš Nikole Gačeše za 24:30, toda tudi ti upi so se hitro razblinili. Elektra je namreč znova zaigrala bolje in v zadnjih deset minut nesla kar 16 točk naskoka. To pa je bilo ob Heliosovem slabem metu za tri točke (3:22) in le 31-odstotnem metu iz igre povsem dovolj za odmevno zmago.

Elektra bo v 15. kolu 16. februarja igrala proti Rogaški Crystalu, Helios pa bo gostil Slovan.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Sebastjan Krašovec, trener Elektre šoštanja:
"Čestitke fantom za zasluženo zmago. V obrambi smo odigrali odlično, kar je bilo na koncu dovolj za zmago."