Končan tradicionalni turnir Občine Polzela 2014 - 26.9. in 27.9.

ELE 29. september, 2014
229

Med vikendom se je na Polzeli odvijal prijateljski turnir, ki ga že vrsto let organizira Občina Polzela. Poleg domačih Hopsov so bile prisotne še ekipe Elektra, Maribor Nova KBM in Rogaška.

V prvem delu turnirja, v petek 26.9., sta se odigrala polfinalna para. Najprej sta se pomerili ekipi Elektre in Rogaške. Slednji so skozi celotno srečanje nadzorovali potek igre in dobili vse štiri četrtine. Elektra, ki je igrala brez nekaterih ključnih mož (Drago Brčina, Sven Malus, Žiga Zagorc), je na parket poslala veliko mlajšo zasedbo, ki se je nekaj minut zelo dobro kosala z izkušenejšo ekipo Rogaške, katerih kvaliteta je bila vseeno prevelika, da bi Elektra prevzela pobudo in ogrozila visoko prednost.

KK Elektra : KK Rogaška 65:93 (19:28, 19:24, 10:17, 17:24)

Strelci za KK Elektra: Bukovič U. 12, Radan 10, Bukovič G. 9, Lekiæ in Reaves 8, Bajramliæ 7, Kosi J. 5, Hasiæ in Purnat 3

V drugi polfinalni tekmi so domačini igrali z ekipo Maribora. Tekma je postreglo s trdim bojem na obeh straneh in s kar nekaj nervoze na igrišču. Sodnika sta dopuščala zelo grobo igro, kar je na koncu skoraj pripeljalo do nemirov tako na parketu kot na tribuni. V vroči atmosferi v dvorani je bilo srečanje izenačeno vse do konca, ko je Maribor znal bolje izkoristiti ponujeno in tako premagal domače Hopse. Najbolj rapoložen pri Hopsih je bil Udrih, ki je dosegel kar 23 točk, pri Mariboru pa je kar šest igralcev doseglo dvomestno število točk (Čebašek 16, Krivec 14, Morina 12, Pelko, šarkinoviæ in Lopičiæ po 11).

KD Hopsi : KK Maribor Nova KBM 80:84 (20:28, 17:17, 28:27, 15:12)

Tekmi za tretje mesto in finale sta sledili v soboto. Najprej smo spremljali sosedski derbi v boju za tretje mesto med ekipama Hopsi in Elektra. Tekma, ki vedno postreže z razburljivostjo in borbo za vsako žogo, je že od začetka bolje stekla domačinom in tako so domači na polčas odšli s kar 11 točkami prednosti. V tretji četrtini je oslabljena Elektra pokazala zobe in jo tudi dobila z izidom 23:24, a je v zadnji četrtini domača ekipa rutinirano pripeljala tekmo do konca in slavila z 18 točkami prednosti.

KD Hopsi : KK Elektra 97:69 (28:22, 18:13, 23:24, 28:10)

Strelci za KK Elektra: Radan 15, Bukovič G. 12, Bajramliæ 11, Reaves 10, Bukovič U. 9, Hasiæ 6, Kosi J. 5, Lekiæ 2

V finalni tekmi je po odličnem začetku Maribora, ki je ob polčasu vodil za 8 točk, v drugem delu tekme ekipa Rogaške prevzela pobudo in odigrala bolje.  Najbolj razpoložen je bil Čebular, ki je dosegel 18 točk, k zmagi pa so veliko prispevali še Grušovnik s 15, Koštomaj z 12, Dimec z 11 in Mijoviæ z 10 točkami. Pri Mariborčanih sta Krivec in Pelko dosegla po 14, Marina pa je dodal 12 točk.

KK Rogaška : KK Maribor Nova KBM 76:72 (14:17, 13:18, 28:25, 21:12)