Končan 5. krog Lige Telemach - poraz Elektre v Grosuplju

ELE 9. november, 2014
139

V soboto, 08.11.2014, so se odigrale preostale tekme 5. kroga Lige Telemach. Elektra šoštanj je gostovala pri ekipi Grosbasket in žal izgubila z izidom 84:69. Tajfun premagal Portorož, šenčur boljši od Hopsov, Zlatorogu drama v Mariboru.


Sobotni večer v športni dvorani Brinje je minil povsem v znamenju košarke. Ob 17.45 uri sta se najprej pomerili ženski ekipi 1. ŽKL Grosbasket in Triglav. Zmagale do domačinke z izidom 77:70. Dodobra ogreti navijači v dvorani so ob 20.30 uri dočakali začetek večerne tekme med domačo ekipo Grosbasket in gostjučo ekipo Elektra šoštanj. Gostje, ki so pred tekmo veljali za slabšega izmed nasprotnikov, so tekmo začeli povsem sproščeno, neobremenjeno in samozavestno, kar se je pokazalo v odločni igri od samega začetka. Zbranost v obeh fazah igre se je obrestovala in tako je Elektra prvih deset minut dobila z izidom 25:20 in presenetila tako domačo ekipo kot vse obiskovalce v dvorani. Gostitelji, ki se nikakor niso uspeli razigrati, so v drugih desetih minutah uspeli odigrati nekoliko bolje, vendar je Elektra nadaljevala z odlično predstavo in z zadetim metom za tri Malusa ob zvoku sirene ob zaključku polčasa utišala domačo publiko. Na odmor so povsem zasluženo odšli z dvema točkama prednosti in možnosti za zmagovalca so bile nedvomno odprte. Domači, ki so s težavo prebijali gostujočo obrambo v prvem polčasu, so v nadaljevanju odigrali bolj zbrano in z nekaj hitrimi akcijami povedli za 6 točk. Gostje se niso predali in so gostiteljem ves čas dihali za ovratnik, a ob zaključku tretje četrtine je Grosbasket z zadeto trojko zbežal za +7. Kljub borbenosti in veliki želji se je v zadnji četrtini prednost domačih povečala. Poznala se je utrujenost gostov in izkušenost domačih, ki so od Elektre v skoku bili boljši s 43:30, kar se je najbrž pokazalo za ključno prednost za končnega zmagovalca. Grosbasket ostaja neporažen, Elektra pa bo svojo prvo zmago v ligi morala iskati na naslednji tekmi, ko bodo gostovali pri Hopsih iz Polzele.


Izjava trenerja Rituperja: "Tekmo smo začeli dobro in borbeno ter se držali dogovorov. V drugem polčasu smo začeli igrati slabše v obrambi in bili posledično nezbrani v napadu. Nismo se držali dogovorjenega, pokazatelj tega pa je rezultat. Ponovno smo bili slabši pri skoku in imeli slab met iz igre. Veliko napredka je že bilo videti, še veliko pa bo treba pokazati. Čestitke domačinom za zmago."Grosbasket : Elektra šoštanj 84:69 (20:25, 21:18, 21:12, 22:14)

Zagorac 27 (MVP kroga), Trampuš 10; Malus 16, Bajramliæ in Bukovič U. po 13


Vsi strelci za Elektro: Malus 16t (7/8 FT), 5sk, 2as, 2ukr; Bajramliæ 13t (6/12 2P FG), 5sk, 1bl; Bukovič U 13t (2/3 3P FG), 4sk, 2as, 2ukr; Zagorc 11t, 5sk; Horvat 10t, 4as; Lekiæ 4t, Hasiæ 2t

 

Preostale tekme 5. kroga:


Krka : Helios Suns 69:58

Tajfun : Portorož 77:68

šenčur GGD : Hopsi Polzela 79:72

Maribor Nova KBM : Zlatorog Laško 89:95

 

 

Iskanje