Končan 11. Natkov memorial: Zmaga Hopsom, Elektra druga!

ELE 5. oktober, 2014
241

Včeraj, 04.10.2014, se je v športni dvorani v šoštanju odvijal drugi del letošnjega memoriala Matjaža NATKA. Za tretje mesto je bil šenčur boljši od Maribora, v lokalnem derbiju v finalu Elektra izgubila proti Polzeli.

Drugi dan 11. Memoriala Matjaža Natka sta bila na sporedu dva zelo zanimiva obračuna, tekma za 3. mesto in veliki finale. Ob 17:30 uri so se za bronasto odličje pomerili Mariborčani in šenčurčani. Tekma je bila skozi prve tri četrtine zelo izenačena. Obe moštvi sta igrali dobro tako v obrambi kot v napadu. Gledalci so videli kar nekaj ukradenih žog in zaključkov iz hitrih proti napadov. Trd boj se je bil tudi pod obema košema, kjer sta dominirala predvsem Kayembe (Maribor) in Paviæ (šenčur). Tretja četrtina se je končala s prednostjo Maribora (2 točki), za katere je bil najbolj učinkovit Jure Pelko z 20 točkami, a četrta četrtina je pripadla igralcem šenčurja, ki so jo dobili s kar 8 točkami razlike in tako na koncu slavili z izidom 77:71.

Maribor Nova KBM : šenčur Gorenjska gradbena družba 71:77 (16:17, 19:16, 20:20, 16:24)

Pelko 20, Kayembe 15, Krivec 9; Kosec in Eržen po 12, Paviæ 11, Krišto 10

Ob 20:00 uri se je začela zelo pričakovana tekma finala, lokalni derbi med ekipama Elektra šoštanj in Hopsi Polzela. Na tribunah se je zbralo kar nekaj gledalcev, ki so navijali za svoje moštvo in nestrpno spremljali dogajanje na igrišču. Tekmo so bolje začeli gostje, ki so po zaslugi fenomenalnega začetka Ilije Zolotiæa (11 točk v 1. četrtini) povedli in prvih deset minut končali s 5 točk prednosti. Tudi Elektra je odlično začela, saj je Hasiæ zadel dve trojki v prvih dveh minutah, a poznala se je odsotnost Lekiæa pod košem, kjer so dominirali igralci Hopsov. V drugi četrtini je slika bila povsem obratna. Pobudo so prevzeli domači in na krilih Urbana Bukoviča in Svena Malusa prišli do vodstva 4 točk, vendar Hopsi so znali v drugem polčasu izkoristiti premoč pod košem in so tekmo mirno pripeljali do konca.

Elektra šoštanj : Hopsi Polzela 84:101 (23:28, 29:20, 19:27, 12:26)

Bukovič U. 21, Hasič 17, Malus 15, Kosi J. 8; Atanackoviæ 23, Udrih 22, Jagodnik 19, Rizman J. 12

Končna razvrstitev:

1. KD Hopsi Polzela

2. KK Elektra šoštanj

3. KK šenčur Gorenjska gradbena družba

4. KK Maribor Nova KBM

Najboljši strelec turnirja je bil igralec domeče ekipe Elektra Urban Bukovič, najkoristnejši igralec turnirja pa je bil Samo Udrih iz Polzele.