Kadeti presenetili Grosuplje v gosteh, mladinci zmagali doma

ELE 11. november, 2013
177

Minuli vikend so kadeti pripravili lepo presenečenje in po košu Babajiæa v izteku tekme zmagali v Grosupljem. Doma so zmagali mladinci, ki so bili boljši od Litije. Starejši pionirji so v gosteh izgubili proti Mariboru. Po poškodbi se je vrnil Stropnik in mariborčanom nasul kar 42 točk. Mlajši pionirji so s tekmami v Rogaški Slatini zaključili s prvenstvom.

1.SKL za mladince

Elektra šoštanj : LITIJA  82 - 69

21 - 14 18 - 18 30 - 27 13 - 10 10.11.2013 18:00

Dvorana: šD šoštanj
Sodniki: David Maguša (Lenart), Žiga Pohleven (Maribor)

Kosi Jan 24, Bukovič G. 18

STATISTIKA

Gostujoči igralci Litije so v šoštanj pripotovali brez najboljšega igralca ter prvega organizatorja igre špana. Elektra pa v ekipi še vedno pogreša Aljaža šluteja, ki okreva po poškodbi. Obe ekipi sta prikazali hitro igro z veliko lepimi akcijami, pa tudi z veliko napakami. Zmaga je zasluženo ostala v šoštanju, saj so domačini vodili skozi celotno srečanje.

Izjava trenerja Dušana Maličeviæa:

Zadovoljen sem z zmago, še vedno pa ne z igro saj smo sposobni igrati veliko bolje. Celo tekmo smo vodili, tudi že za 17 točk, nato pa padli v igri in gostje so se približali. Naša zmaga je popolnoma zaslužena saj smo bili boljši nasprotnik.

1.SKL za kadete

Grosuplje : Elektra šoštanj 75 - 76

17 - 20 21 - 16 20 - 17 17 - 23 09.11.2013 10:45

Dvorana: šD Brinje
Sodniki: Matic Benko (Ljubljana), Alexander Marinšek (Ljubljana)

Kosi T. 16, Praunseis 18,

STATISTIKA

Izjava trenerja Vladimirja Rizmana:

Po vodstvu Elektre v 1. četrtini so nato grosupeljčani bili boljši nasprotnik. Celotno srečanje so držali razliko okoli 10 točk. Preobrat nam je uspel dve minuti in pol pred koncem tekme. Na igrišče je stopila nizka peterka, ki je s presingom po celem igrišču uspela pridobiti tri žoge iz katerih smo nato uspešno zadeli (2x polaganje Praunseis in trojka Marovta). Nato so domačini zgrešili odprt met in dva prosta meta. Tudi mi nismo bili preveč natančni iz linije prostih metov saj smo na to zadeli le dva od štirih. V našem zadnjem napadu 38 sekund pred koncem tekme je žoga prišla v roke Babajiæu, ki je uspešno zadel za 75:76. Zadnji napad domačih ni bil uspešen in zasluženo smo slavili pomembno zmago. Pohvale vsem igralcem za borbenost in zmago.

1.SKL za starejše pionirje

Maribor Nova KBM A : Elektra šoštanj 77 - 72

22 - 23 15 - 12 16 - 17 24 - 20

10.11.2013 11:00

Dvorana: 2. gimnazija Maribor
Sodniki: Klemen Vute (Bresternica), Amor Chowdhury (Gornja Radgona)

Stropnik 42, Ojsteršek 14,

STATISTIKA

Izjava trenerja Tomaža Hermana:

Za tokratno tekmo velja tako za igro kot pristop pohvaliti vse igralce, ki so stopili na parket. Namreč do zadnjega je bila zmaga, proti induvidualno boljšemu nasprotniku, na dosegu roke, vendar sta nezbranost in smola botrovali porazu.