Kadeti in starejši pionirji uspešni na tekmah mljaših selekcij minuli vikend

ELE 17. november, 2014
235

V soboto, 16.11.2014 so naši kadeti (U17) odigrali tekmo v Murski Soboti in tamkajšnjo ekipo premagali z 41:83. Na parketu so bili tudi igralci selekcije starejši pionirji (U15), ki so na Osnovni šoli šoštanj uspeli premagati goste iz Celja z izidom 67:60.

Trener kadetov Duško Maličeviæ je s svojimi fanti gostoval v Murski Soboti. Ob 10.00 uri so se minulo soboto na parketu Osnovne šole I v Murski Soboti pomerili z ekipo Radenska Creativ Sobota. Naši fantje so veljali za nespornega favorita srečanja in to vlogo so že v prvih minutah potrdili. Po prvi četrtini (9:22) so tudi v nadaljevanju izpolnjevali trenerjeva navodila in do konca polčasa prednost še povišali (rezultat polčasa 20:44). Z rutinirano igro so igralci Elektre nadaljevali tudi v drugem polčasu in hitro je bilo jasno, da je tekma že odločena in da se gostiteljem ne bo uspelo pobrati in rezultat obrniti sebi v prid. Pred zanjo četrtino je prednost gostov znašala že 35 točk, a se je v zadnji četrtini, kljub najbolje odigrani igri Radenske na tekmi, le-ta povišala na končnih 42 točk prednosti. Čestitke trenerju in fantom za visoko zmago. Naslednja tekma naših kadetov bo že to soboto, 22.11.2014, ko se bodo v domači dvorani šD šoštanj pomerili z Vrhniko.

Izjava trenerja Maličeviæa: "Potek tekme smo kontrorirali od prve do zadnje minute. Povedli smo z visoko razliko (20-0), ki jo domačini niso uspeli znižati do konca tekme. Čestitke mojim fantom za dobro tekmo in zmago. Zahvalil bi se rad staršem, ki so nas vzpodbujali v lepem številu."

Radenska Creativ Sobota : Elektra šoštanj 41:83 (9:22, 11:22, 6:17, 15:22)

Strelci za Elektro: Ravnikar 2, Kosi T. 2, Rojnik 8, Omladič 10, Stropnik 24 (4 trojke), Praunseis 4, Jurko 12 (2 trojki), Golob 2, Skorenšek 19

V nedeljo so bili na delu tudi starejši pionirji, ki so v šoštanju gostili igralce ekipe ECE Celje. Trener domačih Tomaž Herman je pred tekmo napovedal hud boj za zmago, vendar poudaril, da verjame v svoje fante, da bodo uspeli točke za zmago obdržati doma. Po izenačeni prvi četrtini (10:10) so v drugih desetih minutah nekoliko bolje odigrali gostje, ki so na odmor odšli s 3 točkami prednosti. A v drugem polčasu so igralci Elektre odigrali izjemno in vsem prisotnim v dvorani pokazali, kako dobro znajo odigrati. Tretjo četrtino so tako domali dobila s 26:12, kar je tehnico prevesilo na stran Elektre. V zadnjih desetih minutah so ponovno nekoliko bolje odigrali gostje, a je prednost Elektre ostala visoka in napi fantje so uspeli tekmo pripeljati do konca. Zmaga Elektre z izidom 67:60. Naslednja tekma selekcije U15 bo v nedeljo, 23.11.2014 v Ljubljani, ko se bodo ob 10.00 uri naši fantje v športno rekreacijskem centru Stožice pomerili z ekipo Union Olimpija B.

Komentar trenerja Hermana:"Tudi tokrat smo bili priča zanimivi tekmi z dvema zelo različnima polčasoma. V prvem so gostje zaradi naše neagresivnosti in pomanjkanju želje ves čas tesno vodili. Na začetku drugega polčasa pa smo po dogovoru v slacilnici zagospodarili na igrišču in z delnim izidom 25:1 rešili tekmo v svojo korist. Za drugi polčas velja pohvaliti prav vse igralce, ki so stopili na parket."

Elektra šoštanj : ECE Celje 67:60 (10:10, 19:22, 26:12, 12:16)

Strelci za Elektro: Ojsteršek 25, Kresnik 21, Rotovnik 9, Kikec 6, Kučis 4, Borišek 2