Jan Rizman s Slovensko reprezentanco U18 zasedel končno 10. mesto na EP

ELE 19. avgust, 2012
211

Slovenska mladinska reprezentanca in z njo tudi naš Jan Rizman, je na svoji zadnji tekmi, za končno 9. mesto na evropskem prvenstvu, morala priznati poraz reprezentanci Turčije, ki je bila boljša z 81:61 in tako osvojila 10. mesto.

EVROPSKO PRVENSTVO MLADINCEV, RAZIGRAVANJE ZA RAZVRSTITEV OD 9. DO 12. MESTA, VILNA (Litva):

Tekma za 9. mesto, Vilna (Litva), 18. avgust:
SLOVENIJA : TURČIJA 61:81

(17:19, 18:19, 9:29, 17:14)
Slovenija:
 Krampelj, Nikoliæ 4, Ritlop, Horvat 13, Rogelja 4, Rebec 16 (6 podaj), Rizman 5, Maček, Dolnešk, Kopač 3, Bolčina 14 (10 skokov), Stražar 2.
Turčija: Sipahi 18 (6 skokov, 11 podaj), Özmizrak 6, Osman 2, Mirza 6, Birsen 9 (6 skokov), Gülmez, Türen 5, Yildizli 5, Haciismail 2, Altunbey 16 (7 skokov), Kanter 2, Erülkü 10.

STATISTIKA IN VEČ O TEKMI

Mladinska reprezentanca je zadnjo svojo tekmo tega evropskega prvenstva začela po starih tirih, kar so Turki znali izkoristiti in v 5. minuti povedli s 14:7. Nato so se naši fantje le malo zbrali in do konca četrtine uspeli razliko zmanjšati na le dve točki (17:19). V prvi polovici druge četrtine sta bili ekipi izenačeni, čeprav so ves čas vodili gostje. Vendar pa so v 17. minuti tekme Turki vseeno uspeli pobegniti na 7 točk prednosti (34:29), ki pa so jo naši fantje spet uspeli zmanjšati (35:38).

Drugi polčas pa se ni začel po slovenskih željah, saj je turška reprezentanca z delnim rezultatom 7:0 prišla do 10 točk prednosti (45:35). Do konca četrtine so naši nasprotniki prednost še povišali in pred zadnjo četrtino vodili s 67:44. Turki so prednost, ki so si jo priigrali, uspeli zadržati do konca tekme in slavili z 81:61.

Slovenska mladinska reprezentanca je tako s tremi zmagami in petimi porazi osvojila končno 10. mesto.

IZJAVA PO TEKMI:

Džemo Ibiši, glavni trener mladinske reprezentance:

"Pričakovanja, drugi del tekmovanja, ki smo si jih zadali pred odhodom na evropsko prvenstvo, smo izpolnili. Imeli smo tudi možnosti se uvrstiti v četrtfinale, vendar smo nesrečno izgubli proti Latviji za točko. Moram reči, da sem s fanti zadovoljen, saj so v času priprav pridno delali in z dobrimi igrami to tudi pokazali na prvenstvu. Delovali smo zelo homogeno, kot ekipa, brez kakšnih disciplinskih težav."