Jan Kosi z reprezentanco U20 na Evropskem prvenstvu v Italiiji osvojil 13. mesto

ELE 20. julij, 2015
245

Slovenska reprezentanca mlajših članov, katerih član je tudi krilni center Elektre Jan Kosi, je pravkar zaključila Evropsko prvenstvo v Lignanu Sabbiadoru v Italiji. Kljub šestim zmagam in trem porazom je osvojila končno 13. mesto ter obstanek v A diviziji. Evropski prvaki so postali Srbi, ki so v finalu premagali špance. Bronasto medaljo so z zmago nad Francijo osvojili reprezentanti Turčije.

Da je bilo prvenstvo izredno izenačeno priča dejstvo, da so Turki, katere so Slovenci v predtekmovanju premagali, osvojili 3. mesto in bronasto medaljo. Istočasno je potrebno še dodati, da sistem tekmovanja ni bil ravno posrečen, saj je od dvajsetih udeleženk v B divizijo evropske košarke za mlajše člane izpadlo kar 7 reprezentanc, med drugimi reprezentance Hrvaške, Grčije, Rusije ter BIH.

Jan Kosi je odigral solido prvenstvo, nekajkart je tudi začel v prvi peterki. Kljub temu, da ni dosegel veliko košev, je bil izjemno pomemben člen v obrambi. Na tekmo je sicer v dobrih 12 minutah dosegal po dve točki

Jan Kosi z družino

EVROPSKO PRVENSTVO ZA REPREZENTANCE U20 (Lignano Sabbiadoro, Italija)

SKUPINA D

1. kolo 1. dela, torek, 7. julija:

SLOVENIJA : NEMČIJA 63:68 (13:16, 17:21, 15:22, 18:9)

špan 5, Nikoliæ 14 (7 skokov), Janc, Čančar 5 (8 skokov), Kokol 8, Mesiček 16, šantelj 5 (6 skokov), Grušovnik, Kosi, Ritlop 8, Barbarič 2, Karavdiæ.

2. kolo 1. dela, sreda, 8. julija:

VELIKA BRITANIJA : SLOVENIJA 72:80 (26:24, 24:15, 9:17, 13:24)

špan, Nikoliæ 26 (8 skokov), Janc, Čančar 11 (7 skokov), Kokol, Mesiček 9, šantelj 6, Grušovnik, Kosi 6, Ritlop 9 (8 skokov), Barbariæ 11, Karavdiæ 2.

3. kolo 1. dela, četrtek, 9. julija:

SLOVENIJA : LITVA 60:85 (13:25, 25:23, 14:18, 8:19)

špan 2, Nikoliæ 11 (5 skokov), Janc, Čančar 7 (5 skokov), Kokol 5, Mesiček 19, šantelj 9, Grušovnik, Kosi, Ritlop, Barbarič 5, Karavdiæ 2.

4. kolo 1. dela, petek, 10. julija:

TURČIJA : SLOVENIJA 61:67 (25:13, 11:17, 11:12, 14:25)

špan 3, Nikoliæ 19 (8 skokov, 8 podaj), Janc, Čančar 4, Kokol 8, Mesiček 13, šantelj 5 (6 skokov), Grušovnik, Kosi, Ritlop 13 (5 skokov), Barbarič 2, Karavdiæ.

*Uvrščene v drugi del tekmovanja.

V drugi del evropskega prvenstva se uvrstijo najboljše tri reprezentance vsake predtekmovalne skupine, četrto- in petouvrščeni pa se bosta borili za obstanek v diviziji A.

SKUPINA H ZA OBSTANEK

1. kolo skupine H za obstanek, ponedeljek, 13. julija:

BOSNA IN HERCEGOVINA : SLOVENIJA 59:63 (18:25, 16:9, 13:12, 12:17)

špan, Nikoliæ 7 (7 podaj), Janc, Čančar, Kokol 6, Mesiček 13 (9 skokov, 6 podaj), šantelj 11 (6 skokov), Grušovnik, Kosi, Ritlop 11 (6 skokov), Barbarič, Karavdiæ 15.

2. kolo skupine H za obstanek, torek, 14. julija:

SLOVENIJA : GRČIJA 78:72** (11:21, 15:9, 22:12, 9:15, 10:10, 11:5)

špan 4 (6 podaj), Nikoliæ 25 (6 podaj), Janc, Kokol, Mesiček 27 (7 skokov), šantelj 8, Grušovnik 1 (5 skokov), Kosi 3, Ritlop, Barbarič 10, Karavdiæ.

3. kolo skupine H za obstanek, sreda, 15. julija:

POLJSKA : SLOVENIJA 58:50 (19:9, 11:16, 16:14, 12:11)

špan 6, Nikoliæ 15 (10 skokov), Janc, Čančar 8 (5 skokov), Kokol 2, Mesiček, šantelj 7, Grušovnik, Kosi, Ritlop 4 (5 skokov), Barbariæ 7 (7 skokov), Karavdiæ 1.

KONČNA LESTVICA SKUPINE H ZA OBSTANEK

1. Poljska*   3 2/1 200/187 5
2. Slovenija*  3 2/1 191/189 5
3. Grčija  3 1/2 218/214 4
4. Bosna in Hercegovina 3 1/2 181/200 4

*Napredujeta v boj za razvrstitev od 13. do 16. mesta.

Ekipe, ki se borijo za obstanek, so razdeljene v dve skupini. Prvo- in drugouvrščeni ekipi vsake skupine, se bosta borili za mesta od 13. do 16., ostale pa za mesta od 17. do 20. V diviziji A bo obstala le ekipa, ki na koncu zasede 13. mesto.