½Jamarji½ izgubili derbi

ELE 6. december, 2004
193
Postojna – V derbiju kroga sta se pomerili prvouvrščeni ekipi, zmaga pa je zasluženo pripadla Elektri, ki je tako zamenjala Postojnčane na 1. mestu. Gostje so ves čas vodili, o zmagovalcu pa je odločila že prva četrtina, ki so jo gostje dobili za ...

DELO, 6.12.2004

»Jamarji« izgubili derbi

Postojna – V derbiju kroga sta se pomerili prvouvrščeni ekipi, zmaga pa je zasluženo pripadla Elektri, ki je tako zamenjala Postojnčane na 1. mestu. Gostje so ves čas vodili, o zmagovalcu pa je odločila že prva četrtina, ki so jo gostje dobili za 14 točk. Po trojki Čmera in najvišjem vodstvu z 48:29 v 20. minuti so zanesljivo vodili tudi ob polčasu (48:33). Gostitelji so poskušali vse, da bi pripravili preobrat, vendar tokrat razen kapetana Lenassija in Lobeta ni bilo razpoloženega igralca. Nekajkrat so se približali na devet točk zaostanka, zadnjič ob koncu tretje četrtine (56:65), vendar Čmer, Vidovič (tudi pet trojk) in v končnici visoki Nuhanovič niso dovolili presenečenja.

Aleksander Vučkovič, trener Postojnske jame: »Seveda smo igrali na zmago, a so bili gostje boljši, nas nadigrali in temu primeren je tudi rezultat. Na zadnjih dveh tekmah smo nihali in to moramo odpraviti.«

Ante Perica, trener Elektre: »Prvi polčas je bil zelo dober in veseli me, da smo zdržali do konca. To je za nas lepa in pomembna zmaga. V igri je opazen velik napredek, obramba pa je bila ves čas zelo stabilna in brez nihanj.«

Brane Fatur

PRIMORSKE NOVICE, 6.12.2004

POSTOJNSKA JAMA : ELEKTRA 72:85 Premoč moštva iz Šoštanja v derbiju 1. A SKL

Elektra še četrtič

V derbiju kroga sta se pomerili doslej vodilna Postojnska jama in drugouvrščena Elektra, zmaga pa je zasluženo pripadla gostom, ki so jih tako zamenjali na prvem mestu.

"Elektrikarji" so vodili ves čas in po treh lanskih zabeležili še četrto zaporedno prvenstveno zmago proti Postojni. O zmagovalcu je najbrž odločila že prva četrtina, ki so jo varovanci trenerja Anteja Perice z odličnim metom dobili za 14 točk, saj domačim ni uspevalo prav veliko. Po trojki Čmera in najvišjem vodstvu gostov v 20 minuti s 48:29, so domači na odmor odšli z zaostankom petnajstih točk. Gostitelji so poskušali vse, da bi pripravili preobrat, trener Vučkoviæ je minutažo razdelil med devet igralcev, vendar tokrat razen kapetana Lenassija in Lobeta ter delno Bjegoviæa , ni imel razpoloženega igralca. Manjkal je delež predvsem branilca Jovanoviæa , ki je v 32 minutah na parketu zadel le eno trojko...