Hopsi Polzela : Elektra Esotech 100:77

ELE 5. april, 2009
225

Košarkarji Hopsov nadaljujejo zmagoviti niz, ki zdaj šteje že tri zmage, igralci iz Šoštanja pa so prav tako podaljšali serijo, vendar v njihovem primeru negativno. Elektra Esotech je namreč edina ekipa v ligi za prvaka, ki še ni okusila slasti uspeha.

Polzela - Dvorana na Polzeli, gledalcev 1000, sodniki: Jeršan (Ljubljana), Poljanšek (Žiri), Majkič (Hrastnik).

Hopsi Polzela: Godler 7, Kobale 2, Vujasinovič 10 (2:2), Podvršnik 14 (1:1), Vašl 6 (2:3), Rituper 3 (1:1), Šamaniæ 9 (1:3), Lorbek 4 (2:2), Hohler 12 (2:2), King 19 (3:6), Jelesijeviæ 14 (2:3).

Elektra Esotech: Golež 2 (2:4), Bujan 2, Horvat 12, Novak 6 (1:2), Ivanovič 13 (3:4), Lekič 6 (4:6), Æup 16 (2:2), Radunovič 20 (4:5).

Hitro je postalo jasno, da bo tekma zelo enosmerna in da so gostje prišli na Polzelo z belo zastavo v žepu, saj z delno poškodovanim prvim igralcem ekipe Ivanovičem niso imeli večjih ambicij. Rezultat 17:4 po petih minutah igre je bil jasen pokazatelj razmerja moči na parketu, stanje po naslednjih desetih minutah igre (45:19) pa je že potrdilo očitno vlogo favorita ekipe Hopsov. Ob tolikšni razliki na semaforju - prvi polčas se je končal z izidom 55:29 - je bil drugi polčas zgolj formalnost in hkrati priložnost za priprave na naslednje obračune, ki ekipi čakata sredi prihodnjega tedna.

Pri Hopsih je bil najboljši posameznik Shawn King, ki je zbral 19 točk in prav toliko skokov, v vrstah Elektre Esotecha pa se je z 20 točkami izkazal Balša Radunovič.

Polzeljani bodo nastopili že v torek, ko jih čaka gostovanje v Domžalah, Šoštanjčani pa dan za tem, ko bodo gostili ekipo Zlatoroga.

Boštan Kuhar, trener Hopsov: "Rezultatsko smo tekmo odločili že v prvem polčasu, v nadaljevanju pa smo uspešno nadzorovali rezultat in igro. V takšnem fenomenalnem vzdušju je nemogoče igrati slabo, čestitke vsem igralcem in pa seveda našim zvestim navijačem."

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Kot na zadnji tekmi, ki smo jo odigrali na Polzeli, smo že na samem uvodu preveč zaostali, domači so na krilih svojih navijačev dvoboj odločili že v prvem polčasu. Čestitam Hopsom za zasluženo zmago."