Helios premočen za Elektro

ELE 16. oktober, 2008
201
Helios je v Šoštanj dopotoval v vlogi favorita in jo zanesljivo tudi upravičil. Gostitelji so bili enakovredni le v prvi četrtini, nato pa so gosti prestavili v višjo prestavo in se na hitro odlepili od tekmecev, ki se domžalskim košarkarjem niso več približali. Helios je tako vknjižil drugo zmago, Elektra pa drugi poraz v sezoni.
Elektra Esotech: Helios Domžale 51:90 (17:21, 8:13, 13:19, 13:27)

Šoštanj- Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 150, sodniki: Špendl, Petek in Žebeljan (vsi Maribor).

Elektra Esotech: Golež 1 (1:2), Džambiæ 2, Horvat 3, Tajnik 2, Novak 5 (3:6), Sjekloča 1 (1:2), Ivanovič 8 (3:4), Lekič 7 (1:4), Æup 22 (4:5).

Helios Domžale: Zalokar 8, Petroviæ 2, Zagorc 5 (3:5), Žerak 9 (1:1), Močnik 11 (3:4), Laškevič 10, Zagorac 11 (2:3), Jacobson 15, Snow 19 (5:6).

Helios je v Šoštanj dopotoval v vlogi favorita in jo zanesljivo tudi upravičil. Gostitelji so bili enakovredni le v prvi četrtini, nato pa so gosti prestavili v višjo prestavo in se na hitro odlepili od tekmecev, ki se domžalskim košarkarjem niso več približali. Helios je tako vknjižil drugo zmago, Elektra pa drugi poraz v sezoni. Šoštanjčani so solidno začeli in favoriziranim gostom ves čas prve četrtine dihali za ovratnik. V drugi jim je uspelo celo priti v vodstvo, toda domžalski odgovor je bil krut, saj je Helios ob koncu druge četrtine napravil delni izid 18:3 in ušel na neulovljivo prednost. To so Domžalčani brez večjih težav držali in še povečali tudi v drugem polčasu in se na koncu veselili zanesljive in povsem zaslužene zmage. Elektra bo v naslednjem krogu lige UPC, natančno čez teden dni, gostila Krko, Helios pa bo že dan prej gostil Hopse s Polzele.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Helios iz Domžal je bil boljši in zasluženo slavil zmago. Gostujoči igralci so pokazali povsem drug obraz kot proti Krki. Enakovreden tekmec smo bili samo v prvi četrtini."

Rade Mijanovič, trener Heliosa: "Čestitam igralcem za pravi pristop, še bolj pomembno kot to pa je, da so moji varovanci zbrano odigrali vseh 40 minut. Z jekleno obrambo, dobrim skokom in organiziranim napadom smo uveljavili svoj slog igre. Tako moramo igrati tudi v nadaljevanju prvenstva."