Helios premočen nasprotnik

ELE 6. januar, 2009
203
Helios je zabeležil jubilejno deseto zmago v ligi UPC, Elektra Esotech pa je osmič priznala premoč tekmecu. Končna razlika je presenetljivo visoka glede na to, da so Šoštanjčani prišli v Domžale po treh zaporednih zmagah, zadnji spomin Heliosa na domače prvenstvo pa je boleč poraz v 12. krogu na gostovanju v Postojni.
Helios : Elektra 102:60

Domžale - Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 350, sodniki: Mlakar (Škofja Loka), Gajšek (Trbovlje), Gaber (Žiri).

Helios: Janža 10 (2:2), Zalokar 8, Tratnik 12, Petrovič 13, Zagorc 4 (0:1), Krušič 23 (5:7), Žerak 4, Močnik 4 (4:6), Laškevič 2, Balažič 6 (1:2), Škrlec 4, Jacobson 12 (4:4).

Elektra Esotech: Džambiæ 5, Horvat 2, Novak 7 (1:4), Sjekloča 4, Ivanovič 5, Lekič 6, Æup 17 (12:14), Carr 7, Karalič 7 (3:6).

A vmes so bili seveda prazniki in medtem, ko je Helios že "prebavil" novoletne dobrote z nastopom v jadranski konkurenci prejšnji konec tedna, je bila za goste to prva tekma po dvotedenskem premoru. Novi strateg Domžalčanov Rado Trifunovič se je dobro pripravil na tekmeca in mu odločilni udarec zadal že v prvem polčasu. Njegovi varovanci so prednost devetih točk iz 15. minute (33:24) do odmora nadgradili na 49:28 in tako poskrbeli, da je bilo nadaljevanje zgolj formalnost. Razliko 30 točk je Helios dosegel že v 24. minuti (63:33), na 40 pa je prvič povišal v štartu zadnjega dela, ko je bilo na semaforju 84:44.

Tako Helios kot Elektra bosta v naslednji tekmi lige UPC gostovala v Novem mestu. Domžalčani bodo tja odpotovali že v nedeljo, saj imajo s Krko zaostalo srečanje 13. kroga in hkrati lige NLB, Elektre Esotech pa bo v dvorani Leona Štuklja gostovala v torek, 13. januarja.

Rado Trifunovič, trener Heliosa: "Zadovoljen sem z zmago, saj menim, da je Elektra dobra ekipa. Veseli me tudi dejstvo, da so svojo priložnost dobro izkoristili mladi igralci Tratnik, Škrlec in Balažič."

Borut Cerar, trener Elektre: "Zmagal je boljši nasprotnik. Mojim fantom se pozna, da so utrujeni po težkih treningih. Dobra stran tega srečanja je, da je igralo vseh 12 košarkarjev, kar je vsekakor investicija za prihodnost."