Helios - Elektra 77:90

ELE 21. april, 2005
199
20. 4. - Košarkarji Elektre so povsem zasluženo premagali domači Helios, čeprav je bil slednji favorit, toda Elektra je nakazala, da bo v nadaljevanju lige še marsikomu trn v peti. Začetek je bil precej izenačen do četrte minute, nakar je Elektra začela .

PLANET.si, 20.4.2005

20. 4. (STA) - Košarkarji Elektre so povsem zasluženo premagali domači Helios, čeprav je bil slednji favorit, toda Elektra je nakazala, da bo v nadaljevanju lige še marsikomu trn v peti. Začetek je bil precej izenačen do četrte minute, nakar je Elektra začela igrati hitreje in agresivnejše, domači pa so delali vse preveč napak v napadu in obrambi. Gostje so to znali kaznovati preko trojke Duščak - Bursič - Čmer, dobili pa so tudi skok ter mete za tri točke.

Elektra je sredi prve četrtine pobegnila na deset točk prednosti in to uspela zadržati vse do konca prvega dela. Tudi v nadaljevanju so gostje narekovali ritem, v 16. minuti so tako imeli že 18 točk prednosti (27:45). Po polčasu so domači zaigrali boljše ter z dobro obrambo vztrajno zmanjševali razliko vse do pet točk zaostanka, a jim je v zaključku znova zmanjkalo moči.

Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 800, sodniki: Pukl (Maribor), Jovanovič (Ljubljana), Petek (Miklavž).

Helios: Janža 6 (2:4), Žerak 10 (4:5), Dimnik 3, Zalokar, Grum 2, Ercegovič 4 (4:4), Močnik 4 (2:2), Laškevič 16 (2:3, Blaževski 14 (4:4), Lorbek 18 (1:2).

Elektra: Duščak 18 (2:4), Mirkovič 3 (1:2), Ručigaj 8 (1:1), Krejič 15, Bursič 16 (5:6), Čmer 14 (2:2), Nuhanovič 14 (4:4), Ivanovič 2.

Prosti meti: Helios 19:24, Elektra 15:19.

Met za tri točke: Helios 6:25 (Lorbek 3, Blaževski 2, Dimnik), Elektra 13:26 (Čmer 4, Duščak 4, Krejič 3, Ručigaj, Bursič).

Osebne napake: Helios 20, Elektra 24.

Pet osebnih: Ercegovič (36.), Nuhanovič (40.).