Helios Domžale - Elektra Esotech 80:49

ELE 21. april, 2007
230
Zmagovalci pokala Spar iz Domžal so brez napora zabeležili sedmo zmago v ligi za prvaka. Do tega kroga tretjeuvrščeno moštvo Elektre Esotecha so nadigrali v vseh elementih, tako da je bil zmagovalec odločen že po prvih desetih minutah igre...

Domžalčani premočni

Domžale - Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 300, sodniki: Pukl, Špendl, Žebeljan (vsi Maribor).

Helios Domžale : Elektra Esotech 80:49 (14:2, 24:15, 19:12, 23:20)

Helios Domžale: Dončič 1 (1:3), Janža 8 (2:2), Zalokar 6 (2:2), Troha 17 (5:6), Krejič 19 (4:4), Pavič 16 (4:8), Zagorc 5, Laškevič 8 (2:3).
Elektra Esotech: Ručigaj 1 (1:2), Kunc 10 (4:4), Nedeljkovič 2, Jeršin 4, Vidovič 3, Goršek 4, Čmer 8, Ličartovski 6 (2:2), Mihalič 9 (1:1).

Prosti meti: Helios 20:28, Elektra Esotech 8:9.
Met za tri točke: Helios 10:23 (Krajič 5, Janža 2, Troha 2, Zagorc), Elektra Esotech 3:13 (Čmer 2, Vidovič).
Osebne napake: Helios 18, Elektra Esotech 26.
Pet osebnih: Goršek (35.), Kunc (40.).

Podatek, da so gostje iz Šoštanja prvi koš na tekmi dosegli šele v 9. minuti in da so pri njem ostali tudi ob koncu prve četrtine (14:2), zgovorno priča o razmerju moči v dvorani Komunalnega centra. Do 13. minute dvoboja je razlika narasla na 20 točk (33:13), številko 30 pa je dosegla na začetku drugega polčasa, ko je semafor kazal rezultat 61:31. Helios, ki je v 38. minuti prišel tudi na 80:45, se je tako na najboljši način oddolžil Elektri za poraz v prvem krogu.

Domžalčani bodo v naslednjem krogu (sreda, 25. 4.) gostovali v Laškem, Elektra Esotech pa bo gostila ekipo Alposa iz Šentjurja.

STA

Izjavi po tekmi

Memi Bečirovič, trener Heliosa Domžal: »Vsa čast moji ekipi, vsi, od prvega do zadnjega so bili izjemno motivirani in zbrani. Postavili smo pravo obrambno taktiko, predvsem prva četrtina, ki smo jo dobili s 14:2, pa je z anale. Kapo dol mojim košarkarjem, ki so pokazali izvrstno kolektivno obrambo, s katero bomo v nadaljevanju lige UPC Telemach za prvaka pokazali še marsikaj. Bi pa pohvalil, in to res iz srca, trenerja Elektre Esotech Bojana Laziča, ki v Šoštanju deluje izvrstno in je glede na delo, ki ga opravlja, v medijih zagotovo premalo izpostavljen. Po mojem mnenju je najbolj nadarjen slovenski mladi trener, ki ima občutek, voljo in znanje. Zelo sem vesel, da se je v naši košarki pojavila taka oseba in to kljub tokratnemu visokemu porazu nikakor ni metanje peska v oči.«

Bojan Lazič, trener Elektre Esotech: »O tem, da je zmaga Domžalčanov zaslužena, ni dvoma. Bili so boljši. Kljub temu nam ostane spomin na veliko presenečenje, ki smo ga v 1. krogu lige UPC Telemach za prvaka pripravili v Šoštanju. Nimamo velikega proračuna, imamo pa veliko srce, borbenosti in požrtvovalnosti nam ne manjka. Helios je tokrat igral izjemno močno, agresivno, ko pa smo mi skušali pristopiti na tak način, smo bili za to takoj sankcionirani. Kljub vsemu, kapo dol Domžalčanom, v nadaljevanju prvenstva jim želim veliko sreče, mi pa bomo še naprej igrali z nasmehom na ustnicah. Volje do igranja nam tekmeci niso in tudi ne bodo vzeli.«