Geoplin Slovan : Elektra Esotech 73:51

ELE 14. maj, 2006
191
Podobno kot v dvorani Tivoli so tudi Kodeljevčani upravičili vlogo favorita in povedli z 1:0 v zmagah. Glede na razliko v kakovosti je za pričakovati, da si bo Geoplin Slovan že v sredo v Šoštanju zagotovil uvrstitev v finale. Moščani so proti koncu ...

Sportal, 13.5.2006, 22:21

Na Kodeljevem zmaga ostala doma

Ljubljana - Košarkarji Geoplina Slovana so v prvi polfinalni tekmi lige UPC Telemach premagali Elektro Esotech s 73:51.

Geoplin Slovan : Elektra Esotech 73:51 (24:19, 40:30, 59:40)

Dvorana Kodeljevo, gledalcev 200, sodniki: Jelen, Fekonja (oba Ljubljana), Kovačič (Kranj).

Geoplin Slovan: Dončič 11 (2:2), Jojič 6, Taylor 3 (1:2), Klobučar (0:2), Dragič 14 (1:2), Petrovič 5 (3:4), Zupan 17 (3:4), Jocovič 4, Pašalič 11 (3:4), Modrič 2 (2:2).

Elektra Esotech: Nedeljkovič 10, Mali 11, Čmer 13 (5:6), Nuhanovič 11 (1:2), Ivanovič 6 (4:4).

Prosti meti: Geoplin Slovan 15:22, Elektra Esotech 10:12.
Met za tri točke: Geoplin Slovan 8:22 (Dragič 3, Dončič 3, Jojič 2), Elektra Esotech 3:13 (Čmer 2, Mali).
Osebne napake: Geoplin Slovan 20, Elektra Esotech 21.

Moščani so proti koncu prve četrtine prvič občutneje pobegnili (22:14), toda Elektra jih je hitro ujela in tudi prehitela (24:25), kar je bil dovolj velik razlog, da je trener Pipan sklical minuto odmora in od svojih varovancev zahteval bolj resen pristop. Do odmora je Slovan naredil razliko desetih točk, po zaslugi dobre igre Dragiča in Zupana pa se je prednost v nadaljevanju kmalu povzpela na 55:34.

2. TEKMA 1/2 FINALA BO V SREDO, 17. MAJA, OB 18:30 URI V ŠPORTNI DVORANI ŠOŠTANJ (sprememba ure začetka tekme iz 20:00 na 18:30)!