Geoplin Slovan : Elektra Esotech 72:70

ELE 29. marec, 2009
219

V zanimivi končnici, v kateri sta si ekipi privoščili tudi kopico napak, so bili na koncu srečnejši domačini iz Ljubljane in Mlakar je štiri sekunde pred koncem dosegel odločilni koš za zmago. Izenačen drugi polčas je dobil epilog dobrih šest minut pred koncem, ko je Slovan povedel z 68:63. Elektra pa se ni...

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev 200, sodniki: Petek (Maribor), Rener (Koper), Pur (šmarje pri Jelšah).

Geoplin Slovan: Zadnik, Deliæ 16 (3:7), Mlakar 7, Klepo (0:2), Dragič 10 (2:3), Čigoja 4, Nikolič-Smerdelj, Grkoviæ 9 (7:12), Lekiæ 18 (2:3), Dončiæ 8 (2:5).

Elektra Esotech: Džambiæ, Horvat 11, Mravljak 2, Novak 8 (1:1), Sjekloča 6 (2:4), N. Ivanovič 13 (5:7), Lekiæ 2, Æup 22 (0:1), Radunovič 4 (2:2), Karaliæ 2.

V zanimivi končnici, v kateri sta si ekipi privoščili tudi kopico napak, so bili na koncu srečnejši domačini iz Ljubljane in Mlakar je štiri sekunde pred koncem dosegel odločilni koš za zmago. Izenačen drugi polčas je dobil epilog dobrih šest minut pred koncem, ko je Slovan povedel z 68:63. Elektra pa se ni predala in v naslednjih štirih minutah domačini niso več dosegli koša, kar so gostje izkoristili za izenačenje. Čigoja je dobri dve minuti pred koncem dosegel koš za vodstvo gostiteljev s 70:68. Radunovič je minuto in dve sekundi pred koncem spet poravnal z uspešno izvedenima prostima metoma. Žoga pa nato nikakor ni hotela v nobenega od košev in šele štiri sekunde pred koncem je Mlakar odločil tekmo. Radunovič je z metom za tri točke ob izteku skušal gostom zagotoviti zmago, je bil v svojem poskusu neuspešen.

O slabi igri v zadnji četrtini govori tudi delni izid zadnjih desetih minut 12:11. Pred tem so tekmo v prvem delu bolje začeli gostje, ki so vodili že za šest točk. Košarkarji Slovana so prvič povedli v 13. minuti (29:27), imeli nato večji del rahlo prednost, odločilne pa si niso priigrali in moštvi sta še tretjič v prvenstvu prikazali izenačeno tekmo.

Geoplin Slovan se bo v naslednjem krogu v gosteh pomeril s Heliosom, Elektra Esotech pa na domačem igrišču s Krko. Obe tekmi bosta v sredo, 1. aprila.

Miro Alilovič, trener Geoplina Slovana: "Vedeli smo, da nas čaka še ena težka tekma. Po porazu v Kopru smo bili psihično potrti. Elektra Esotech pa je v stalnem vzponu. Od finalnega turnirja pokala Spar napreduje iz dneva v dan. Da je ekipa iz šoštanja neugodna, je potrdili tudi nocoj. Ponovno nam je, v zadnjih trenutkih tekme, uspelo priti do novega para točk, saj smo dve sekundi pred koncem zadeli za zmago in vešče ubranili še napad gostujočega moštva."

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Tekmo proti Geoplinu Slovan smo na koncu po razburljivem zaključku izgubili. Končen rezultat bi lahko bil tudi drugačen, t.j. nam v prid. Na tej tekmi pa smo za nameček izgubili še preveč žog."