Geoplin Slovan : Elektra 96:64

ELE 19. maj, 2005
194
Košarkarji Geoplina Slovana so hitro potrdili vlogo velikega favorita, čeprav so gostje dopotovali v Ljubljano z upanjem, da Moščani le ne bodo zaigrali preveč zavzeto. Srečanje je bilo odločeno v ...

DELO, Čet 19.05.2005

1. SKL: 8. kolo tretjega dela

Laščani spet do zmage

Ljubljana – V 8. kolu tretjega dela 1. SKL za moške so se tekme končale s pričakovanimi izidi. Geoplin Slovan je lažje, kot je bilo pričakovati, premagal Elektro, saj se Šoštanjčani še niso pobrali po nesrečnem porazu po podaljšku v domači dvorani z neposrednim tekmecem za 4. mesto Heliosom. Košarkarji Pivovarne Laško se po porazih z Geoplinom Slovanom in Unionom Olimpijo z visoko zmago proti Heliosu pred končnico za prvaka spet vračajo v zmagovalni ritem.

Helios : Pivovarna Laško 49:77 (40:59, 27:42, 14:22)

Domžale – Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 700, sodniki Vučkovič in Lindič (Lj), Petek (Miklavž).

Helios: Žerak 20 (6:9), Janža 2, Zalokar 3 (1:2), Dimnik 6 (4:5), Blaževski 4 (4:4), Grum 6 (4:4), Ercegoviæ 2, Laškevič 6 (2:3); Pivovarna Laško: Jevðiæ 4, Gnjidiæ 5, Ugrehelidze 3 (1:2), Antonijevič 9, Rizviæ 9 (1:4 ), Troha 28 (7:8), Brolih 3, Joksimovič 16 (1:1).
Samozavestni po zmagi v Šoštanju so Domžalčani poskušali premagati še Laščane, a se je izkazalo, da so bile to le prevelike želje. V 9. minuti je bil rezultat zadnjič izenačen – 14:14. Na začetku druge četrtine so gostitelji zaigrali katastrofalno. Dolgo časa niso zadeli iz igre, led je po skoraj 7 minutah prebil Laškevič, Laščani pa so z delnim rezultatom 9:0 ušli na neulovljivih 31:14. Trener domačih Lado Gorjan je pred tem iz igre poslal organizatorja igre Marka Dimnika, zamenjal ga je Jure Močnik, ki pa je kmalu odšepal z igrišča z obnovljeno poškodbo stegenske mišice in zanj je sezona bržčas že končana.

Geoplin Slovan : Elektra 96:64 (72:51, 51:32, 26:22)

Ljubljana – Dvorana na Kodeljevem, gledalcev 200, sodniki Lovšin in Jeršan (oba Lj), Poljanšek (Žiri).

Geoplin Slovan: Dončiæ 9, Modriæ 11, Rozman 8, Paravinja 11 (2:2), Dragič 7, Petrov 25 (4:4), V. Petrovič 10 (2:3), Zupan 7 (3:4), Ličartovsky 2, Pašaliæ 6; Elektra: Duščak 5 (2:2), Mirkoviæ 3 (3:4), Ručigaj 5 (3:3), Krejič 7, Nedeljkoviæ 2, Buršiæ 10 (2:2), Vidovič 2, Čmer 8 (3:3), Nuhanovič 18 (0:4), N. Ivanoviæ 4 (2:2).

Košarkarji Geoplina Slovana so hitro potrdili vlogo velikega favorita, čeprav so gostje dopotovali v Ljubljano z upanjem, da Moščani le ne bodo zaigrali preveč zavzeto. Srečanje je bilo odločeno v drugi četrtini, ko so gostitelji v dobrih šestih minutah z delnim rezultatom 17:2 strli odpor Elektre in si do odmora priigrali kar 19 točk naskoka. Tretja četrtina je bila sicer bolj izenačena, vendar so igralci Geoplina Slovana nadzorovali rezultat, trener Zoran Martič pa je lahko enakomerno porazdelil minutažo med igralce, ki gostom niso dovolili, da bi se jim približali. Gostujočemu trenerju Anti Perici niso pomagale niti pogoste menjave in minute odmora, saj razen Nuhanoviča ni našel razpoloženega košarkarja, ki bi bil kos razigranim gostiteljem s Simonom Petrovom na čelu.

Union Olimpija : Krka 89:55 (64:43, 41:27, 24:10)

Ljubljana – Dvorana Tivoli, gledalcev 100, sodniki D. Javor, Strnad (Dom) in U. Kolar (Golo).

Union Olimpija: Mali 6 (1:2), Baždariæ 10, Bocevski 8, Boisa 17 (3:4), McLinton 15 (1:1), Markoišvili 11, Mance 5, Pavič 9 (1:1), Drobnjak 2, Ožbolt 6.
Krka: Žvan 2, S. Sebič 4 (4:4), Venta 14 (2:2), Taraniš 10, Savič 10, Vukiæ 15 (1:2).

Če so bila gostovanja košarkarjev Krke v Tivoliju za moštvo Uniona Olimpije v zadnjih letih vselej strah in trepet, je bilo tokrat vprašanje le, s kolikšno razliko bodo Ljubljančani premagali nekdanje tekmece. V 4. minuti so državni prvaki vodili z 10:0, v 7. že s 17:4. A če so takrat maloštevlni gledalci že začeli premišljevati o rekordni razliki, se je izkazalo, da so se vendarle ušteli. Ob koncu uvodne četrtine je Olimpija resda vodila že za 16 točk (22:6), nato pa so mladi in borbeni Dolenjci, ki jih čez slaba dva tedna skorajda zagotovo čaka stečaj kluba, našli zdravilo za consko obrambno postavitev tekmecev. Trojica Savič, Venta in Vukiæ je namreč znižala na 24:31, s favoriti še nekaj časa držala korak, ko pa je domači trener Sašo Filipovski minutažo razporedil še med tiste, ki poprej niso igrali, se je prednost njegove ekipe znova začela večati.

Vrstni red: Union Olimpija 8:0, Geoplin Slovan in Pivovarna Laško po 5:3, Elektra in Helios po 3:5, Krka 0:8.