Elektri zadnji juriš

ELE 21. marec, 2005
202
Novo mesto – Vnovična zmaga košarkarjev Elektre nad Krko je zaslužena, saj so prevladovali v vseh prvinah igre. Mladi Novomeščani so se enakovredno borili do 22. minute, ko je bil rezultat 51:51, potem so si gosti z ...

DELO, 21.3.2005:

Novo mesto – Vnovična zmaga košarkarjev Elektre nad Krko je zaslužena, saj so prevladovali v vseh prvinah igre. Mladi Novomeščani so se enakovredno borili do 22. minute, ko je bil rezultat 51:51, potem so si gosti z delnim rezultatom 7:0 priigrali prednost,ki so jo do konca tekme povečevali.

Gostitelji so imeli le tri razpoložene igralce (Venta, Taraniš in Savič), kar je bilo premalo, da bi se lahko kosali z ekipo, ki ima igro v malem mezincu. Domači trener Miloviæ je dal priložnost vsem dvanajstim igralcem, ki so se z izjemo Bojana Krivca vpisali med strelce. Košarkarji Elektre prav gotovo sodijo med boljše slovenske ekipe in ne bo nobeno presenečenje, če bodo prihodnjo sezono igrali v ligi Goodyear.

Predrag Miloviæ, trener Krke: »Zelo sem zadovoljen z našo igro v prvem polčasu. V nadaljevanju smo padli, kar je tako kakovostna ekipa, kot je Elektra, znala izkoristiti. Prepričan sem, da bodo ljubitelji košarke na Dolenjskem še naprej tako spodbujali mlade Krkine košarkarje.«

Ante Perica, trener Elektre: »Čestitam mladim Krkinim košarkarjem za agresivno in motivirano igro, kar potrjuje, da lahko igrajo z vsakim. Mi smo igrali toliko, kolikor je bilo potrebno, da smo prišli do prepričljive zmage. Čaka nas še kar precej dela, manjka nam agresivnosti, kar sem zlasti opazil v igri Krke.«

1. SKL moški, 7. kolo 2. dela – od 1. do 6. mesta

Krka : Elektra 71:82 (57:66, 43:47, 21:28)

Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 400, sodniki Povše (Lj), U. Kolar (Golo) in Žebeljan (Kamnica).

Krka: Cerkovnik 4 (0:2), Žvan 3 (3:4), S. Sebič 8 (2:2), Venta 17 (1:3), Bučar 2, Taraniš 15 (2:4), Savič 11 (5:6), Sitar 3 (1:2), Gorenc 2, Klobučar 4 (2:2), Milanoviæ 2; Elektra: Hudarin 3, Ručigaj 3, Krejič 21 (4:4), Nedeljkoviæ
8 (0:1), Buršiæ 16 (1:2), Vidovič 5, Čmer 11 (1:2), Nuhanovič 6 (2:2), N.Ivanoviæ 9 (5:6).

Met za 2: Krka 23:40 (58 %); Elektra 27:37 (73 %); za 3: Krka 3:25 (12 %); Elektra 5:21 (24 %); skoki: Krka 33 (21+12); Elektra 33 (28+5).