Elektra zmagala v Sežani

ELE 14. februar, 2005
192
Sežana – Košarkarji Kraškega zidarja JK so znova dokazali, da so neugoden nasprotnik za favorizirano moštvo Elektre, tudi ko je v zelo dobri formi in na vrhu slovenske klubske košarke. Večji del dvoboja sta si bili ekipi ...

DELO: TERBOVC Janez, Pon 14.02.2005

1. SKL za moške: Kraški zidar zaradi mladostnih napak praznih rok

Elektra se je le izvlekla

Od 1. do 6. mesta

»Zidarji« grozili do konca

Sežana – Košarkarji Kraškega zidarja JK so znova dokazali, da so neugoden nasprotnik za favorizirano moštvo Elektre, tudi ko je v zelo dobri formi in na vrhu slovenske klubske košarke. Večji del dvoboja sta si bili ekipi enakovredni, o zmagovalcu pa je odločila tretja četrtina, v kateri so si gostje priigrali največjo prednost 12 točk in jo potem kljub odlični igri mladih Sežancev zadržali do konca. V zadnjih 10 minutah so se domači sicer približali na 72:77, vendar so naredili nekaj mladostnih napak, kar so izkušeni gostje znali izkoristiti. Pri Elektri so izstopali Ručigaj, Krejič in Nuhanovič, pri Sežancih pa Lazarevski in Rok Močnik. Zaradi poškodbe pri domačih nista nastopila Jan Močnik in Majerle.

Walter Vatovec, trener Kraškega zidarja JK: »Gledalci so videli lepo predstavo. Svojim fantom čestitam za dobro igro in veliko borbenost. Favoriziranim gostom smo se dobro upirali večji del tekme in bili do konca celo v igri za zmago.«

Ante Perica, trener Elektre: »Nisem zadovoljen z našo igro. Priigrali smo si prednost 12 točk, vendar smo jo skoraj zapravili, kar nam se v zadnjem času večkrat dogaja. Zadovoljen sem le z zmago in dvema osvojenima točkama.«

Helios 3 3 0 273 : 223 6 +50
Geoplin Slovan 3 2 1 288 : 201 5 +87
Elektra 3 2 1 243 : 230 5 +13
Krka 3 2 1 234 : 239 5 -5
Kraški zidar JK 3 0 3 219 : 284 3 -65
Post. jama 3 0 3 211 : 291 3 -80

Pari prihodnjega kola: (sobota, 26. t. m.): Elektra – Geoplin Slovan, Helios – Krka, Kraški zidar JK – Postojnska jama.