Elektra zasluženo do zmage

ELE 13. april, 2006
196
Šoštanj - Košarkarji Elektre Esotech so v prvem krogu lige za prvaka UPC Telemach doma premagali Pivovarno Laško z 78:68 (20:16, 42:29, 60:51). Košarkarji Elektre Esotech so srečanje začeli agresivno v obrambi in natančno v napadu. Na drugi strani pa so igralci Pivovarne Laško v napadu izgubili veliko žog, tako da so Šoštanjčani po tretji zaporedni trojki Malija v šesti minuti povedli s ...

Sportal, 12.4.2006, 22:26:

Elektra zasluženo do zmage na lokalnem derbiju

Šoštanj - Košarkarji Elektre Esotech so v prvem krogu lige za prvaka UPC Telemach doma premagali Pivovarno Laško z 78:68 (20:16, 42:29, 60:51).

Elektra Esotech : Pivovarna Laško 78:68 (20:16, 42:29, 60:51)

Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 400, sodniki: Pukl, Špendl (oba Maribor), Fekonja (Ljubljana).

Elektra Esotech: Bojič 11 (1:1), Rošer 3, Nedeljkovič 10 (2:2), Mali 15, Vidovič 5, Čmer 6 (2:2), Nuhanovič 15 (3:4), Ivanovič 13 (6:8).

Pivovarna Laško: Jevdjič 4 (2:2), Strnad 2 (2:2), Finžgar 3, McMillan 14 (2:4), Obradovič 18 (7:7), Ichaki 7 (2:2), Djorič 15 (1:2), Mandič 5 (2:2).

Prosti meti: Elektra Esotech 14:17, Pivovarna Laško 18:21.
Met za tri točke: Elektra Esotech 6:15 (Mali 3, Rošer, Vidovič in Ivanovič po 1), Pivovarna Laško 8:26 (Djorič 4, Obradovič, Finžgar, Ichaki in Mandič po 1).
Osebne napake: Elektra Esotech 20, Pivovarna Laško 23.
Pet osebnih: Mandič (39.), Obradovič (40.).

Košarkarji Elektre Esotech so srečanje začeli agresivno v obrambi in natančno v napadu. Na drugi strani pa so igralci Pivovarne Laško v napadu izgubili veliko žog, tako da so Šoštanjčani po tretji zaporedni trojki Malija v šesti minuti povedli s 16:6. Laščani so se nato uspeli približati na 20:16, z nastopom Ivanoviča pa so košarkarji Elektre znova dali v višjo prestavo in po nekaj uspešnih skokih tako v obrambi kot v napadu znova ušli na varnejšo razliko več kot desetih točk. Gostom pa niso pomagale niti minute odmora niti številne menjave.

Drugi polčas se je začel z nekaj neuspešnimi napadi na obeh straneh. Prvi niz napak je s trojko prekinil Djorič, vendar so bojeviti Šoštanjčani obdržali visok nivo igre, razigral se je Bojič, tako da so vodili že s 56:42. Z delnim izidom 9:23 so se gostje približali na sedem točk, v zaključku tekme so z meti za tri tudi skušali spremeniti izid, vendar niso bili uspešni. Pri domačih se je razigral še Nuhanovič in zmaga je zasluženo ostala doma.