Elektra zagotovila uvrstitev v ligo za prvaka

ELE 17. februar, 2008
206
Elektra si je z jubilejno deseto zmago dokončno zagotovila uvrstitev v ligo za prvaka, medtem ko so Polzelani s trinajstim porazom zapravili vse možnosti za preboj med sedem najboljših ekip, ki se bodo skupaj z Unionom Olimpijo borile za naslov.

Hopsi Polzela : Elektra Esotech 81:87 (19:30, 22:18, 23:18, 17:21)

Polzela - Dvorana na Polzeli, gledalcev 300, sodniki: Lovšin, Lindič (oba Ljubljana), Špendl (Maribor).

Hopsi Polzela: Rizman 12, Kobale 12, Podvršnik 9, Jovanovič 13 (5:6), Breže 3 (1:1), Dawson 18 (2:4), Lorbek 13 (5:6), Hren 1 (1:2).

Elektra Esotech: Ličartovsky 19, Ivanoviæ 20 (7:12), Kunc 11 (5:6), Vrečko 9 (3:4), Jeršin 6, Goršek 3 (3:4), Bubniæ 19 (3:4).

Potem ko sta oba trenerja napovedovala zanimiv lokalni derbi, so Hopsi bolje začeli tekmo, pri izidu 13:8 pa je gostujoči trener vzel minuto odmora in Elektra je začela nižati zaostanek ter povedla s 14:13, nato pa iz minute v minuto le višala razliko; največ so gosti vodili za 12 točk, ob koncu uvodne četrtine pa za 11 (30:19). V drugi četrtini so domači zaigrali bolje in po zaostanku za 14 točk tega ob polčasu prepolovili. Pri Hopsih so se v tem delu igre izkazali Lorbek, Kobale in Dawson s po devetimi točkami; slednji je zbral še devet skokov, pri gostih pa je bil s 13 točkami in štirimi skoki najbolj razigran Ličartovsky.

V nadaljevanje so bolje krenili gostitelji in po slabih dveh minutah igre izid poravnali na 48:48, nato celo povedali in se v vodstvu menjavali z gosti, ki so vodili tudi po tretji četrtini (66.64). Zadnji del dvoboja se je začel z nizom zgrešenih metov na obeh straneh, a gosti so kmalu povedli. Domači so se jim sicer 42 sekund pred koncem po trojki Rizvana približali na vsega tri točke zaostanka (81:84), a košarkarji Elektre zmage niso izpustili iz rok. Prvi strelec tekme je bil Ivanoviæ z 20 točkami (večino je dosegel v drugem polčasu), po 19 pa sta jih k zmagi prispevala še Ličartovsky in Bubniæ.

V naslednjem krogu bodo Polzelani gostovali v Kopru, Elektra pa bo gostila Zagorje KD FT.

Statistika tekme!

Izjavi trenerjev po tekmi:

Boštjan Kuhar, trener Hopsev Polzele: "Lokalni derbi so košarkarji Elektre Esotech dobili zaradi boljše igre v uvodni četrtini."

Ivan Stanišak, trener Elektre Esotech: "Začeli smo slabo, še posebej v obrambi. A kmalu smo zaigrali tako, kot znamo, prešli v vodstvo za 15 točk, pa ga v drugem polčasu spet izgubili. V zadnjih minutah smo le pokazali, da smo bolj kakovostno moštvo od Hopsev in nazadnje z zrelo igro zasluženo zmagali. Košarkarjem in klubu čestitam za novo zmago, s katero smo si zagotovili mesto v ligi UPC Telemach za prvaka."