Elektra z zmago zaključila zelo uspešno sezono

ELE 14. maj, 2007
218
Šoštanjčani so v zadnji tekmi sezone po tihem računali na "čudež" v Škofji Loki. Elektra bi namreč ob svoji zmagi in porazu Zlatoroga proti zadnjeuvrščeni Loki kavi osvojila četrto mesto, ki bi jo popeljalo v polfinale. Toda Laščani so svoje delo opravili po pričakovanju in slavili, tako da je ...

Elektra Esotech : Krka 93:82 (21:10, 24:18, 21:20, 27:34)

Šoštanj - Športna dvorana, gledalcev 200, sodniki: R. Kolar, E. Javor (oba Ljubljana), Špendl (Maribor).

Elektra Esotech: Matijevič, Mravljak 1 (1:2), Ručigaj 13 (4:6), Kunc 18 (10:10), Nedeljkovič 18 (2:2), Jeršin 12 (7:8), Vidovič 14 (3:3), Ličartovski 7, Mihalič 10 (2:2).
Krka: Mihailovič 4, Jokič 11 (7:8), Sebič 4 (0:2), Taraniš 5 (0:2), Soldo 4, Žvan 5 (3:4), Jovanovič 14 (2:2), Niparavičius 15 (7:7), Krivec 9 (2:4), Bučar 5, Župevec 6 (4:8).

Prosti meti: Elektra Esotech 29:33, Krka 25:37.
Met za tri točke: Elektra Esotech 10:19 (Ručigaj 3, Vidovič 3, Kunc 2, Ličartovski, Jeršin), Krka 5:24 (Jovanovič 2, Bučar, Krivec, Taraniš).
Osebne napake: Elektra Esotech 31, Krka 27.
Pet osebnih: Ručigaj (35.), Vidovič (36.).

Šoštanjčani so v zadnji tekmi sezone po tihem računali na "čudež" v Škofji Loki. Elektra bi namreč ob svoji zmagi in porazu Zlatoroga proti zadnjeuvrščeni Loki kavi osvojila četrto mesto, ki bi jo popeljalo v polfinale. Toda Laščani so svoje delo opravili po pričakovanju in slavili, tako da je zanesljiva zmaga šoštanjske ekipe proti Krki pomenila le malce lepše slovo od domačih navijačev. Elektra je v ligi za prvaka vknjižila osem zmag in šest porazov, Krka pa tri zmage in 11 porazov.

Temelje zanesljivi zmagi so gostitelji postavili že v prvi četrtini, ki so jo dobili za 11 točk, ob polčasu pa je razlika med tekmecema znašala že 17 točk (45:28). Gostitelji niti v drugem polčasu niso popustili in na začetku tretje četrtine s trojko Ličartovskega prišli že na plus 22 (50:28). To je bilo več kot dovolj za miren konec tekme in hkrati sezone, pa čeprav so se Novomeščani v zadnji minuti s košem Žvana približali le na šest točk (78:84). Pri gostiteljih sta s po 18 točkami izstopala Kunc in Nedeljkovič, pri gostih pa je bil s 15 točkami najučinkovitejši Niparavičius.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Bojan Lazič, trener Elektre Esotech: »Mislim, da smo tokrat zmagali zasluženo, a, žal, se je izkazalo, da je za nas bila to zadnja tekma sezone. Zahvalil bi se celotni upravi kluba, ki je dokazala, da kakovostno dela že nekaj let in to kljub temu, da se je v tem času zamenjalo precej trenerjev in igralcev. Zahvalil bi se vsem košarkarjem, ki so najbolj zaslužni za naš uspeh, pomočnikom, fizioterapevtom, zdravnikom, skratka vsem, ki so nam pomagali in ki so hkrati zaslužni za to, da se v Šaleški dolini igra kakovostna košarka.«

Predrag Miloviæ, trener Krke: »Od lige UPC Telemach smo se poslovili dostojno. Igralcem bi čestital za prikazano igro v tej sezoni in predvsem za to, da smo v tej sezoni izpolnili cilje, ki smo si jih zastavili. Osvojili smo 6. mesto v državnem prvenstvu, v pokalu Spar pa smo se po petih letih prebili v polfinale. Košarkarjem bi se ob tem zahvalil za dobro sodelovanje, izpostavil pa bi predvsem mlade, zaradi katerih sem sploh prišel v Novo mesto. Nekaj težav smo sicer imeli z dvema terminoma za trening dnevno, a kljub vsemu naredili zelo veliko. Zahvalil bi se še pomočniku Urošu Jazbecu za izvrstno sodelovanje, pohvalil pa bi še gospoda Braneta Kastelica, ki je s svojo avtoriteto omogočil, da so v klubu vse finančne obveznosti do igralcev in trenerjev ves čas bile poravnane redno. Zelo dobro je, da vztraja pri razvoju dolenjske košarke.«