ELE 4. april, 2005
Elektra z mislimi že v ligi za prvaka
Trener Elektre Ante Perica je kapetana Miho Čmera tokrat odpočil in ga ni uvrstil v ekipo, na drugi strani pa so se Postojnčani otepali s poškodbami, tako da Vučkovič ni mogel računati na ...

DELO, 4.4.2005:

1. SKL za moške: vsi čakajo le konec

Elektra z mislimi že v ligi za prvaka

Ljubljana – V 1. slovenski košarkarski ligi zadnje čase vlada prava zmeda, saj se klubom očitno silno mudi, da bi čimprej končali drugi del DP. Tako je bila včeraj v skupini od 1. do 6. mesta odigrana le tekma 10. kola med Elektro in Postojnsko jamo, v skupini za obstanek pa sta se pomerila Koper in Rogla. Ker nekateri igrajo dvoboje tudi za dve koli vnaprej, drugi spet za nazaj, pri KZS pa sprememb na pregleden način ne zmorejo oznaniti niti na svoji spletni strani, ne čudi, da celo trenerji včasih ne vedo, kdaj mora na igrišče njihovo moštvo.

Čmer je tokrat počival

Šoštanj – Trener Elektre Ante Perica je kapetana Miho Čmera tokrat odpočil in ga ni uvrstil v ekipo, na drugi strani pa so se Postojnčani otepali s poškodbami, tako da Vučkovič ni mogel računati na Lenassija, Požarja, Dmitroviča. Kljub temu so gostje dobro začeli – razigran je bil Žakelj, pa tudi Jovanovič – in presenetljivo dobili prvi polčas. V drugem delu pa so domači dvignili ritem in z nizom 17:6 ušli najprej za osem točk, razliko pa nato le še večali.

Blaž Ručigaj, igralec Elektre: »Težko je bilo najti motivacijo za tekmo, ki ni odločala o ničemer, vendar pa smo morali pred domačim občinstvom dostojno končati drugi del SKL. Poznala se je utrujenost ekipe, saj imamo za sabo močne treninge.«

Aleksander Vučkovič, trener Postojnske jame: »Za igro smo imeli sposobnih le osem igralcev, tako da smo v 2. polčasu padli. To ni čudno, saj treniramo le enkrat na dan. Če upoštevam poškodbe v ekipi, sem s sezono zadovoljen, želel pa sem si, da bi se pred drugim delom okrepili. Žal ni šlo.«