Elektra uspešno začela kvalifikacije za obstanek v Ligi Telemach

ELE 9. maj, 2015
316

Na prvi tekmi kvalifikacij je Elektra na pred domačo publiko premagala ekipo Terme Olimia Podčetrtek, ki jo vodi trener Boris Zrinski (93:76). Razen začetka je bila Elektra v prvem polčasu ves čas v rahli prednosti, vendar ta ni nikoli znašala več kot 5 točk. Tekma se je prelomila v tretji četrtini, ko je Elektra s serijo trojk (Cohn 5 in Čebašek 2) pobegnila na neulovljivih 26 točk. V zadnji četrtini so se gostje s Podčetrtka nekajkrat približali na 14 točk, vendar ne dovolj, da bi kakorkoli ogrozili zmago Elektre. Travis Cohn je dosegel 30 točk, Čebašek 10.

LIGA telemach, KVALIFIKACIJE ZA MESTI V PRIHODNJI SEZONI, 1. KOLO (od štirih)

09.05.2015 ob 20:00, športna dvorana šoštanj

ELEKTRA šOšTANJ 93 - 76 TERME OLIMIA PODČETRTEK

(18 - 15, 19 - 17, 35 - 15, 21 - 29)

Cohn III 30 (3 ukradene žoge, 4 skoki), Čebašek 10, Brčina 11 (7 skokov), Bajramliæ 9 (5 skokov), Hasiæ 8, J. Kosi 6 (5 skokov), Zagorc 6 (3 podaje), Bukovič 5, Fifolt 4 (4 skoki), Lekiæ 2, špegel 2;

STATISTIKA KZS

Boštjan Kuhar, trener Elektre šoštanja: "V prvi četrtini se je videlo, da so fantje proti ekipi Term Olimia zaigrali z določenim spoštovanjem. Ko so se sprostili, smo hitro povedli za 20 točk, nato pa zaigrali podcenjevalno. To se nam je v zadnji četrtini maščevalo, saj so nasprotniki znižali zaostanek. Upam, da bodo naši košarkarji na naslednji tekmi zaigrali z drugačnim odnosom ter da ne bomo doživeli presenečenja."

Na drugi tekmi v skupini kvalifikacij za obstanek so Hopsi Polzela zanesljivo slavili doma proti Lastovki Vzajemci z rezultatom 109:82. V naslednjem kolu bo Elektra gostovala v Domžalah pri ekipi Lastovka Vzajemci (16.05.2015 ob 19.00).