Elektra tesno izgubila od Polzelanov

ELE 9. november, 2008
206
V Šoštanju sta se pomerili ekipi, ki sta na prvenstveni lestvici zasedali osmo oziroma sedmo mesto. Da sta kakovostno precej podobni - obe sta doslej zbrali po dve zmagi in tri poraze -, je dokazala tudi današnja tekma, ki je bila večinoma izjemno izenačena. Na koncu so se predvsem po zaslugi zbranosti v zadnji minuti dragocenih točk veselili v taboru Hopsov.
Elektra : Hopsi 76:80

Šoštanj, 8.11.2008 - Športna dvorana, gledalcev 500, sodniki: Boltauzer, Špendl (oba Maribor), Gajšek (Trbovlje).

Elektra Esotech: Horvat 12 (3:6), Novak 11 (3:4), Sjekloča 4, Ivanovič 21 (9:12), Lekič 2, Æup 15 (5:7), Karaliæ 11 (3:6).

Hopsi Polzela: Godler 1 (1:2), Hundley II 17, Breže 5 (1:4), Vujasinovič 14 (4:6), Podvršnik 8 (2:2), Vodovnik 2, Šamaniæ 17 (5:6), King 16 (10:10).

Dvoboj so bolje začeli domačini, ki so na začetku povedli s 4:0, kar je bila tudi najvišja razlika v korist ene ali druge ekipe vse do minute in pol pred koncem tretje četrtine. Takrat so Hopsi s košem Kinga povedli 57:51, nekaj trenutkov kasneje pa je Hundley II povišal na 59:51. Ko je že kazalo, da so bili to odločilni trenutki, je nepopustljivim gostiteljem minuto in osem sekund pred koncem uspelo izenačiti s točkama Novaka.

Toda v zadnji minuti so bili pri izvajanju prostih metov bolj zbrani in natančni gosti, tako da so se veselili težko priborjene zmage. Pri Polzeli sta bila s po 17 točkami najboljša strelca Šamaniæ in Hundley II (King je 16 točkam dodal kar 15 skokov), pri domačinih pa je z 21 prednjačil Ivanovič.

Šoštanjčani se bodo v prihodnjem krogu čez teden dni merili v Zagorju, Polzelani pa bodo gostili ekipo Epic Misel.
IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI

Borut Cerar, trener Elektre: "V lokalnem derbiju polnem čustev so tokrat zmagali Hopsi. Čestitke mojim igralcem za borbenost in pristop, a na koncu nam je zmanjkalo nekaj izkušen za boljši rezultat."

Boštjan Kuhar, trener Hopsov: "Zmagali smo v Šoštanju."