Elektra šokirala Helios

ELE 28. marec, 2007
192
Senzacija v Šoštanju! Elektra Esotech je v razburljivi tekmi premagala pokalne zmagovalce in najvišjeuvrščeno slovensko ekipo v ligi NLB. Domžalčani so poleg dveh točk izgubili tudi Dončiča, ki si je v 18. minuti prvega polčasa poškodoval gleženj.

Dejstvo, da sta imeli ekipi najvišjo prednost sedem točk, govori o izenačenem srečanju in napeti končnici. Igralci Heliosa so v zadnjih treh minutah zgrešili štiri proste mete, domačini na drugi strani pa so po zaslugi Miheliča minuto pred koncem povedli s 66:63. Močnik je kmalu za tem znižal zaostanek na točko, ostrostrelec Heliosa Troha pa je dve sekundi pred iztekom rednega časa zgrešil met za zmago gostov. Zadnji zvok sirene je sprožil nepopisno veselje na tribunah ter med igralci Elektre, ki so zasluženo slavili na sredini igrišča.

Šoštanjčani bodo v drugem krogu gostovali pri Alposu, Helios pa bo skušal popraviti spodrsljaj v dvorani Komunalnega centra proti Zlatorogu.

Izjavi po tekmi

Bojan Lazič, trener Elektre Esotech: »Svojim fantom lahko le čestitam. Igrali s hladno glavo in vročim srcem. To je natanko tisto, kar sem si želel. Bi pa poudaril, da se Domžalčanom morda celo pozna, da formo že tempirajo za končnico sezone lige UPC Telemach. Niti slučajno pa ne bežim od tega, damo v izvrstni formi.«

Memi Bečirovič, trener Heliosa: »Moštvo Elektre Esotech je zmagalo povsem zasluženo. Šoštanjčani so zmage želeli precej bolj, mi pa smo igrali pod vsako kritiko, nezbrano in neprofesionalno. Morali se bomo pogovoriti, saj na tak način v ligi UPC Telemach zagotovo ne bo šlo. Ni kaj, odnos do igre bo potrebno spremeniti.«

Elektra Esotech - Helios Domžale 66:65 (18:20, 16:15, 16:15, 16:15)

Šoštanj - Športna dvorana, gledalcev 250, sodniki: Kolar, Javor (oba Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka).

Elektra Esotech: Ručigaj 12 (4:5), Kunc 3 (1:2), Nedeljkovič 9 (3:4), Jeršin 5 (1:2), Vidovič 11, Čmer 8 (2:2), Ličartovski 2, Mihalič 16 (0:1).
Helios: Dončič 2, Janža 13 (1:2), Zalokar 6 (4:5), Troha 8 (1:2), Krejič 5 (2:4), Pavič 9 (1:2), Močnik 9 (2:4), Laškevič 13 (3:4).

Prosti meti: Elektra Esotech 11:16, Helios 14:23.
Met za tri točke: Elektra Esotech 9:24 (Vidovič 3, Ručigaj 2, Čmer 2, Mihalič 2), Helios 5:17 (Janža 2, Troha, Krejič, Močnik).
Osebne napake: Elektra Esotech 26, Helios 23.
Pet osebnih: Kunc (37.), Vidovič (39.).