Elektra še enkrat stresla koprčane

ELE 8. maj, 2008
201
Košarkarji Kopra so s presenetljivim porazom v Šoštanju zapravili skoraj vse možnosti, da se prebijejo med četverico najboljših slovenskih ekip in s tem v polfinale prvenstva. Za Laščani zdaj zaostajajo že za tri točke, za Krko in Slovanom, vsa ti omenjena moštva se za Unionom Olimpijo in domžalskim Heliosom borijo za preostali dve mesti, pa za dve točki.

Elektra Esotech : Luka Koper 78:65 (18:15, 18:15, 18:9, 24:26)

Šoštanj - Športna dvorana, gledalcev 100, sodniki: Boltauzer (Maribor), Gajšek (Trbovlje), Česen (Kranj).

Elektra Esotech: Ličartovsky 12 (5:5), Ivanovič 17 (4:6), Kunc16 (2:3), Vrečko 19 (9:9), Jeršin 3, Šimunič 11 (1:3).

Luka Koper: Richter 19, Nachbar 3 (1;2), Markič 3 (1:2), Mučič 14, Čmer 9 (3:4), Virijeviæ 4 (0:1), Držiæ 5 (2:2), Pašaliæ 4, Finžgar 4.

Tokrat je bila odločilna tretja četrtina, ki so jo gostitelji dobili z 18:9 in razliko s polčasa povišali na visokih 15 točk prednosti. V zadnjem delu je razlika nato narasla že na 21 točk in gostje so jo lahko le še prepolovili, za preobrat pa jim je zmanjkalo moči. V ekipi Kopra sta bila tokrat razpoložena le Richter in Mučič, kar pa je bilo za uspeh premalo.

Gostitelji so se z zmago na dnu lestvice za prvaka izenačili s škofjeloškim TCG Mercatorjem, saj imata obe ekipi zdaj po dve zmagi. Elektra Esotech pa bo tekmo 13. kroga igrala v soboto, 10. maja, in sicer ob 19.30 v gosteh pri Zlatorogu, Luka Koper pa bo pol ure pozneje v Kopru gostil novomeško Krko.

IZJAVI PO TEKMI

Ivan Stanišak, trener Elektre Esotech: "Tekmo smo dobili zaradi dobre igre v obrambi skozi vseh 40 minut. Dvoboj se je sicer prelomil v tretji četrtini, ko smo prešli v vodstvo za 20 točk. V nadaljevanju smo se morda nekoliko preveč sprostili, naredili nekaj napak in dovolili tekmecem, da dosežejo nekaj lahkih košev ter se približajo na deset točk zaostanka. Kljub vsemu zmaga nikdar ni bila vprašljiva."

Predrag Milovič, trener Kopra: "Elektra Esotech je povsem zasluženo slavila zmago, saj je ves čas nadzorovala potek igre. Solidno smo odigrali tri četrtine, zelo slabo pa tretji del tekme. Zelo sem zadovoljen z učinkom mlajšega dela ekipe, predvsem z Richterjem, ki je znova dokazal, da je prihodnost koprske košarke. Ostali so igrali v okviru svojih sposobnosti, vsi pa že komaj čakamo na konec sezone."