Elektra premagala Šentjur

ELE 26. april, 2007
228
Po sramotnem porazu v soboto proti Heliosu so košarkarji Elektre Esotecha naleteli na pravšnjega tekmeca za povrnitev samozavesti. Domačini so sicer potrebovali 15 minut, da so se prvič...

Šoštanj - Športna dvorana, gledalcev 200, sodniki: Lovšin, E. Javor (oba Ljubljana), Vučkovič (Maribor).

Elektra Esotech : Alpos Šentjur 86:73 (15:11, 23:21, 28:15, 20:26

Elektra Esotech: Mravljak 1 (1:2), Ručigaj 3 (1:2), Kunc 16 (8:8), Nedeljkovič 7 (1:2), Jeršin 9, Vidovič 15 (1:1), Čmer 14 (8:10), Ličartovski 4 (0:1), Mihalič 17 (1:2).
Alpos Šentjur: Palčnik 7 (1:2), Lapornik 5, Sebič 6 (2:2), Kadič 10 (8:11), Hunt 12 (2:6), Koštomaj 24 (16:18), Novak 2, Krušič 7 (3:6).

Prosti meti: Elektra Esotech 21:28, Alpos Šentjur 32:45.
Met za tri točke: Elektra Esotech 7:16 (Vidovič 2, Mihalič 2, Čmer 2, Jeršin), Alpos Šentjur 5:23 (Hunt 2, Koštomaj 2, Lapornik).
Osebne napake: Elektra Esotech 33, Alpos Šentjur 31.
Pet osebnih: Sebič (32.), Mihalič (39.).

Domačini so sicer potrebovali 15 minut, da so se prvič občutno odlepili od nasprotnika (31:22), a ko jim je igra končno stekla, so bili Šentjurčani v izgubljenem položaju. Sredi tretje četrtine so imeli Šoštanjčani že 19 točk naskoka (53:34), v podobnem ritmu pa so nadaljevali vse do sklepnih minut (80:55). Šele ko je domači strateg Lazič v zaključku tekme ponudil priložnost mlajšim igralcem, so gostje lažje zadihali in se z delnim izidom 18:6 izognili visokemu porazu.

Elektro Esotech v soboto, 28. aprila, čaka gostovanje pri Unionu Olimpiji, Alpos pa bo na domačem parketu lovil prvo zmago v skupini za prvaka proti Zlatorogu.

STA

Izjavi po tekmi:

Bojan Lazič, trener Elektre Esotech: »Začeli smo zelo medlo, nezainteresirano, nezbrano in s premalo disciplino. Tudi igralci so ugotovili, da take košarke ni mogoče igrati. Kljub vsemu smo zmogli toliko moči, da smo se v tretji četrtini 'odlepili', nazadnje pa si priigrali celo tako visoko vodstvo, da sem priložnost lahko ponudil mlajšim igralcem.«

Damjan Novakovič, trener Alposa Šentjurja: »Na začetku tekme nismo izkoristili slabega napada tekmecev, a kljub temu smo se v prvem polčasu solidno držali. Na začetku drugega polčasa so košarkarji Electre Esotech povečali ritem in ob naši slabi igri pobegnila na varno razliko.«