Elektra premagala Kemoplast

ELE 19. april, 2006
194
Lokalni derbi so silovito začeli gostitelji, ki so v peti minuti povedli s 16:2. V začetku so bili Šoštanjčani izjemno razpoloženi v napadu, kjer na drugi strani gostom ni uspelo pravzaprav nič. Drugo četrtino pa so veliko ...

Sportal, 19.4.2006, 22:26

Šoštanj - Košarkarji Elektre Esotech so v 3. krogu lige za prvaka UPC Telemach doma premagali Alpos Kemoplast s 95:85 (22:11, 47:38, 66:62).

Elektra Esotech : Alpos Kempolast 95:85 (22:11, 47:38, 66:62)

Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 200, sodniki: Vučkovič (Maribor), D. Javor in U. Kolar (Ljubljana).

Elektra Esotech: Bruči 2, Bojič 10 (8:4), Nedeljkovič 6, Mali 15 (4:4), Vidovič 12 (2:3), Čmer 16 (4:4), Nuhanovič 9 (1:5), Ivanovič 25 (10:11).

Alpos Kemoplast: Palčnik 12 (2:2), Ručigaj 7 (4:4), Maček 16 (2:3), Ribežl 3 (1:2), Hunt 11 (2:4), Čebular 24 (10:11), Novak 8, Krušič 4.

Prosti meti: Elektra Esotech 25:35, Alpos Kemoplast 23:28.
Met za tri točke: Elektra Esotech 6:15 (Mali 3, Vidovič 2, Ivanovič 1), Alpos Kemoplast 10:43 (Čebular 4, Maček in Novak po 2, Ručigaj in Hunt po 1).
Osebne napake: Elektra Esotech 26, Alpos Kemoplast 27.
Pet osebnih: Čmer (39.).

Lokalni derbi so silovito začeli gostitelji, ki so v peti minuti povedli s 16:2. V začetku so bili Šoštanjčani izjemno razpoloženi v napadu, kjer na drugi strani gostom ni uspelo pravzaprav nič. Drugo četrtino pa so veliko bolje začeli igralci Alposa, ki so silili domače k napakam in se z delnim izidom 12:4 približali na 26:23.

Preko razpoloženih Malija in Ivanoviča so gostitelji znova povišali razliko, sredi tretje četrtine so vodili že za 16 točk (57:41), vendar so se gostje hitro vrnili z delnim izidom 9:0. V nadaljevanju so se celo uspeli približati le na točko zaostanka (63:62), po zadetih trojkah Vidoviča in Malija pa si je Elektra znova priigrala občutnejšo prednost ter po zaslugi dobrega izvajanja prostih metov Ivanoviča v zadnjih minutah tudi uspela prednost zadržati do konca.