Elektra - Postojnska jama 109:69

ELE 6. marec, 2006
223
Šoštanjski košarkarji so po mesecu dni ponovno igrali v domači dvorani in z izvrstno predstavo razveselili svoje navijače. Nekoliko bolje so sicer pričeli gostje in preko Lenassija, Zagorca in Mejaka povedli s 14:7. Hauptman je hitro reagiral z minuto ...

EKIPA, KOŠARKA - 06.03.2006

18. krog 1. A SKL

Elektra - Postojnska jama 109:69 (83:50, 55:36, 28:24)

Šoštanj - Dvorana bivše OŠ Bibe Röcka. 300 gledalcev. Sodniki Poljanšek (Žiri), Lindič (Ljubljana), Milher (Celje).

Elektra Esotech: Dobovičnik 2, Bujan 2, Bruči 4, Bojiæ 11 (1:1), Rošer 7 (2:2), Nedeljkoviæ 21 (3:4), Mali 12 (3:4), Vidovič 7, Hostnikar 2, Čmer 7 (5:5), Nuhanovič 22 (6:6), Ivanovič 12 (2:4).

Postojnska jama: Zalar 3 (1:1), Zagorac 24 (8:9), Glavaš 2 (2:2), Lenassi 16 (3:4), Dramničanin, Jovanovič 6 (2:4), Muha 2 (0:1), Žižič (0:2), Podboj, Črešnar 6 (2:2), Mejak 10.

Prosti meti: Elektra Esotech 22:26, Postojnska jama 18:25;
Met za tri točke: Elektra Esotech 3:13 (Rošer, Mali in Vidovič po 1); Postojnska jama 1:13 (Lenassi).
Osebne napake: Elektra Esotech 24, Postojnska jama 21.
Elektra Esotech: Dobovičnik 3, Bruči 3, Bojič 3.5, Rošer 3.5, Nedeljkoviæ 4.5, Mali 4, Vidovič 3.5, Čmer 4, Nuhanovič 5, Ivanovič 4.5.
Postojnska jama: Zalar 2.5, Zagorac 4.5, Glavaš 2.5, Lenassi 3.5, Dramničanin 2, Jovanovič 3, Muha 2.5, Črešnar 3, Mejak 3.5.

Šoštanjski košarkarji so po mesecu dni ponovno igrali v domači dvorani in z izvrstno predstavo razveselili svoje navijače. Nekoliko bolje so sicer pričeli gostje in preko Lenassija, Zagorca in Mejaka povedli s 14:7. Hauptman je hitro reagiral z minuto odmora, po njej pa so košarkarji Elektre Esotecha na čelu s Čmerom in Nuhanovičem kmalu stvari postavili na svoje mesto in imeli ob koncu srečanja kar 74-odstotni met iz igre za dve točki. Čmer in Ivanovič sta izmenično razigravala soigralce pod obročem, ob koncu sta oba pristala pri osmih podajah. Odlično pa so jih izkoriščali Nuhanovič, Nedeljkoviæ in Bojiæ.

Po podaji Ivanoviča je Mali z atraktivnim zabijanjem tik pred koncem tretje četrtine povišal na 83:48 in dvignil dvorano na noge. Gledalci so navdušeno nagradili z aplavzom tudi mlade domače košarkarje, ki so dobili priložnost proti koncu tekme in so jo vsi po vrsti tudi dobro izkoristili, prav vseh 12 igralcev Elektre Esotecha pa se je tokrat vpisalo med strelce.

Miha Čmer, igralec Elektre Esotecha: ½Vesel sem, da smo dosegli tako visoko zmago in držali vse niti igre v svojih rokah od prve do zadnje minute. To pa je plod zavzete igre celotne ekipe. Ne glede na to da smo že uvrščeni med prvih pet, smo odigrali zavzeti, kar je vsekakor pošteno za regularnost same lige.½