Elektra ponovno boljša od Slovana

ELE 3. maj, 2007
229
Potem ko so gostitelji v uvodnem krogu lige za prvaka presenetljivo premagali trenutno vodilno moštvo Helios, so se nocoj še drugič veselili zmage nad "NLB-ligašem".

Elektra Esotech : Geoplin Slovan 85:69 (27:9, 19:20, 22:17, 17:23)

Šoštanj - Športna dvorana, gledalcev 250, sodniki: Boltauzer (Maribor), D. Javor (Ljubljana), Gajšek (Trbovlje).

Elektra Esotech: Ručigaj 22 (8:8), Kunc 10 (2:2), Nedeljkovič 10, Jeršin 9 (4:4), Vidovič 8 (2:2), Čmer 11 (8:8), Ličartovski 5 (2:2), Mihalič 5.
Geoplin Slovan: Mlakar 4 (1:2), Klobučar 7 (7:12), Novak 4 (0:1), Marcelič 10, Moore 7, Vidmar 31 (7:11), Begič 4 (2:2), Paravinja 2.

Prosti meti: Elektra Esotech 26:26, Geoplin Slovan 17:28.
Met za tri točke: Elektra Esotech 11:22 (Ručigaj 4, Vidovič 2, Ličartovski 2, Jeršin, Čmer, Mihalič), Geoplin Slovan 4:18 (Marcelič 2, Mlakar, Moore).
Osebne napake: Elektra Esotech 30, Geoplin Slovan 26.
Pet osebnih: Mlakar (30.), Kunc (35.), Jeršin (37.), Nedeljkovič (38.), Moore (39.).

Potem ko so gostitelji v uvodnem krogu lige za prvaka presenetljivo premagali trenutno vodilno moštvo Helios, so se nocoj še drugič veselili zmage nad "NLB-ligašem". Tokrat so namreč morali v Šoštanju orožje položiti še košarkarji Slovana, ki so v neposrednem dvoboju za tretje mesto povsem odpovedali. Šoštanjčani so se na prvenstveni lestvici hkrati tudi izenačili z Ljubljančani po številu doseženih zmag.

Pravzaprav je bila tekma odločena že po prvih šestih minutah srečanja, ko so domači košarkarji z agresivno obrambo in z natančnimi meti za tri točke povedli z 21:4 in prednost v nadaljevanju še povečali. Ljubljančani v teh trenutkih niso imeli razpoloženega moža in šele, ko se je razigral Vidmar, tekmo je končal z 31 točkami, je Slovanu uspelo ustaviti domačine, a razlike jim ni uspelo zmanjšati. To jim ni uspelo niti s pritiskom po celem igrišču, saj so gostitelji številne osebne napake kaznovali s stoodstotnim izvajanjem prostih metov (26:26).

Elektra Esotech bo v soboto, 5. maja, gostovala v Škofji Loki, Geoplin Slovan pa se bo na Kodeljevem pomeril z Zlatorogom.

Izjavi po tekmi

Bojan Lazič, trener Elektre Esotech: »Vsa čast fantom. A še bolj kot zmaga me veseli to, da smo po dveh, treh tekmah, ko smo se preveč zatekali k posamičnim akcijam, tokrat vnovič bili kot ekipa. Igrali smo zares fenomenalno in to, da ob tako skromnem številu košarkarjev in ob taki iztrošenosti igramo na tako visoki ravni, je pravi čudež.«

Aleksander Sekulič, trener Geoplina Slovana: »Tekmo smo tako kot v prvem delu lige UPC Telemach za prvaka izgubili v uvodni četrtini, za razliko od prvega dvoboja pa so Šoštanjčani tokrat imeli naravnost neverjeten 'šuterski' večer. Za lažjo predstavo, v prvem polčasu so zadeli 10 od 11 trojk, celo tekmo pa niso zgrešili niti enega prostega meta. Elektri Esotech lahko le čestitam za zmago, nam pa ostane, da gledamo naprej in skušamo v preostalih treh dvobojih iztržiti čim več.«