Elektra ni ujela Luke Koper

ELE 6. december, 2008
203
Elektra Esotech bi z današnjo zmago na lestvici ujela Luko Koper, vendar se to ni zgodilo. Ekipa iz Obale ima po desetih odigranih krogih v državnem prvenstvu 50-odstotni izkupiček v zmagah in porazih, "score" zasedbe iz Šaleške doline pa je: tri zmage in sedem porazov.

Elektra Esotech : Luka Koper 72:81

Šoštanj - Športna dvorana, gledalcev 200, sodniki: Vučkovič, Žebeljan (oba Maribor), Fišer (Ljubljana).

Elektra Esotech: Horvat 10 (2:2), Novak 17 (1:2), Sjekloča 3 (1:2), Ivanovič 18 (2:3), Lekiæ 4, Æup 14 (6:6), Carr 4, Karaliæ 2.

Luka Koper: Nachbar 3 (0:2), Kunc 6, Mihalič 10, Markič 8 (2:3), Šimunič 15 (3:3), Čmer 8 (2:4), Bubniæ 5 (1:2), Držiæ 13 (2:2), Toroman 13.

Gostitelji so dobro začeli obračun in si v osmi minuti priigrali lepo prednost osmih točk (21:13), nato pa so Primorci ujeli pravi ritem in zavladali na šoštanjskem parketu. V 12. minuti so tekmo postavili v začetno izhodišče (26:26), v končnici prvega polčasa pa povsem onemogočili izkušene domače košarkarje in na velik odmor odšli s sedmimi točkami zaloge (43:36).

V tretji minuti nadaljevanja so se Šoštanjčani s trojko Ivanoviča znižali na 42:45, v nadaljevanju pa znova popustili in Koprčani so jim v 28. minuti ušli na deset točk prednosti (57:47). Gostitelji kljub temu niso obupali, s štirimi zaporednimi točkami Novaka so v 33. minuti znižali na 61:63, dve minuti kasneje pa na 65:66. Ko je domače občinstvo mislilo, da so se njihovi ljubljenčki končno ujeli, pa so na sceno stopili Koprčani in z dvema zaporednima trojkama - najprej je zadel Držiæ, nato pa še Čmer - znova ušli na sedem točk (72:65), v končnici tekme pa vseskozi nadzorovali ne preveč razpoložene gostitelje.

Elektra Esotech se bo v naslednjem krogu v gosteh pomerila s TCG Mercatorjem, Luka Koper pa bo na domačem igrišču gostila Hopsi s Polzele. Obe tekmi bosta v soboto, 13. decembra.

IZJAVI TRENERJA PO TEKMI

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "V derbiju dveh ekip, ki se dobro poznata je zmagala boljša. Moji varovanci so se sicer držali navodil, a nasprotnikovih centrov jim ni uspelo ustaviti. Koper ima trenutno več igralcev in s tem tudi daljšo klop. Z igro v prvih  treh četrtinah sem zadovoljen, a tekma traja 40 minut."

Ivan Stanišak, trener Luke Koper: "Zelo težka in pomembna tekma za obe moštvi. Moji igralci so se dobro odzvali na pritisk Elektre in pametno pripeljali srečanje do konca."