Elektra nemočna v Škofji Loki

ELE 7. maj, 2007
233
Favorizirana Elektra Esotech se je na gostovanju pri Škofjeločanih opekla in zapravila priložnost, da bi se - ob porazu Slovana - prebila na tretje mesto...

TCG - Loka kava : Elektra Esotech 82:71 (16:24, 26:26, 13:13, 27:26)

Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev 350, sodniki: Jelen, Lindič (oba Ljubljana), Milher (Celje).

TCG - Loka kava: Ljubenovič 9 (0:2), Mezek 3, Finžgar 17, Skok 17 (3:4), Jankovič 2, Troppan 2, Kovačevič 19 (8:10), Eržen 13 (7:10).
Elektra Esotech: Matijevič, Ručigaj 14 (2:2), Kunc 25 (5:8), Jeršin 4 (2:2), Vidovič 13 (2:2), Čmer 10 (2:2), Mihalič 5.

Prosti meti: TCG Loka kava 18:26, Elektra Esotech 14:17.
Met za tri točke: TCG Loka kava 10:24 (Kovačevič 3, Ljubenovič 3, Skok 2, Mezek, Finžgar), Elektra Esotech 7:19 (Vidovič 3, Ručigaj 2, Čmer 2).
Osebne napake: TCG Loka kava 22, Elektra Esotech 24.
Pet osebnih: Troppan (39.), Jeršin (36.).

Favorizirana Elektra Esotech se je na gostovanju pri Škofjeločanih opekla in zapravila priložnost, da bi se - ob porazu Slovana - prebila na tretje mesto. Za Šoštanjčane je bil po obetavnem začetku, gostje so v prvem polčasu povedli za osem točk, kolikor je bila tudi razlika po prvih desetih minutah (24:16), usoden mrk v drugi polovici druge četrtine. Domači trener Potočnik je takrat na igrišče poslal Ljubenoviča in Kovačeviča, ki prej nista stopila v igro, v naslednjih šestih minutah pa Elektra ni dosegla niti točke, domači pa so neučinkovitost s pridom izkoristili. Po zaostanku 24:30 so s trojkami Ljubenoviča, Finžgarja in Kovačeviča ter še z nekaj uspešnimi akcijami naredili delni izid 18:0 ter po polovici tekme vodili z 42:30, medtem ko je Elektra v drugih desetih minutah dosegla vsega šest točk.

Teh slabih šest minut igre je nato odločilo tekmo. V drugem polčasu so bili Šoštanjčani bolj enakovredni, toda nikakor niso mogli priti bližje kot na deset točk. Domači so občasno še povedli tudi za 12, 15 točk in z disciplinirano igro ter taktično zrelostjo znali zadržati vse napade tekmecev. Ti so se še najbolj približali ob košu Čmera v 37. minuti (62:69), vendar zmage Loke Kave niso mogli ogroziti.

Izjavi po tekmi

Gašper Potočnik, trener TCG – Loke kave: »Z izjemo nekaj odprtih metov za tri točke, ki smo jih Šoštanjčanom dovolili na začetku, smo od druge četrtine naprej - to smo dobili za 20 točk - ves čas igrali zelo dobro. Kontrolirali smo potek tekme in zmaga ni bila nikdar vprašljiva, hkrati pa je tudi povsem zaslužena.«

Bojan Lazič, trener Elektre Esotech: »Čestitam Škofjeločanom, tokrat so bili boljši in v primerjavi z nami igrali na višji ravni. Nam ne ostane drugega, kot da stopimo skupaj in zmagamo na zadnjih dveh tekmah rednega dela sezone.«

Ostali rezultati 12. kroga

• Geoplin Slovan : Zlatorog 96:100 - po podaljšku (23:21, 25:14, 16:28, 20:21, 12:16)
  • Union Olimpija : Krka 89:68 (17:19, 26:12, 19:11, 27:26)
  • Alpos Šentjur : Helios 89:102 (27:31, 20:21, 24:20, 18:30)